Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

EMTA lavakunsti osakond tutvustab lavastajasuunalist magistriõppekava ja bakalaureusevastuvõttu

14.12.2021 14:12

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunsti osakond tutvustab esmapäeval, 20. detsembril 2021 uuendatud lavastajasuunalist magistriõppekava ja bakalaureusevastuvõttu

Kuni 31. jaanuarini 2022 saab sisseastumise infosüsteemis SAIS esitada avaldusi kandideerimiseks teatrikunsti ja teatripedagoogika magistriõppesse, mis aastatel 2022–2024 keskendub lavastaja tööle näitleja ja tekstiga.


Kaheaastase õppe jooksul õpitakse erinevaid meetodeid ja tehnikaid näitlejate juhendamiseks ja inspireerimiseks ning draamatekstide analüüsimiseks, töötlemiseks ja kasutamiseks. Magistrikursus lõppeb magistriprojektiga, mis koosneb iseseisvast lavastuslikust tööst (lavastusest või filmist) ja loomeprotsessi analüüsivast kirjalikust tööst.


Kandideerima on oodatud nii teatri- või filmilavastamisega tegelenud inimesed kui ka varasema lavastamiskogemuseta loovisikud, kes soovivad hakata lavastama.


Lavakunsti eriala bakalaureuseõppesse astumiseks saab avaldusi esitada kolmel suunal: lavastaja ja dramaturgi õppesuundadel kuni 10. jaanuarini 2022 ning näitleja õppesuunal kuni 31. märtsini 2022. Uut kursust ehk tulevast XXXII lendu hakkab juhendama Mart Koldits.


20. detsembril toimuvad infotunnid sisseastujatele Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia black box’is ja otseülekandena veebis.

Sisseastumisprotsessi ja õppekavu tutvustavad ning küsimustele vastavad õppejõud Mart Koldits, Tiit Ojasoo, Tiina Tauraite ja Siret Campbell.
Magistriõppe infotund algab kl 16.00, bakalaureuseõppe infotund toimub kell 17.00. Kohapeal osalemiseks on vajalik eelregistreerimine.


Sisseastumistingimused ja täpsem info: lavakunst.ee


Uuendatud magistriprogramm: https://eamt.ee/erialad/lavakunst/sisseastumine/magistriope/

Bakalaureuseõpe: https://eamt.ee/erialad/lavakunst/sisseastumine/bakalaureuseope/


Lisainfo:Mart KolditsEesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunsti osakonna [email protected] 7622