Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

EMTA lavakunsti osakond kuulutab välja vastuvõtu bakalaureuse- ja magistriõppesse

30.11.2021 16:41

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunsti osakond kuulutab välja vastuvõtu bakalaureuseõppesse ja lavastajasuunalisse magistriõppesse.

Alates 1. detsembrist 2021 saab sisseastumise infosüsteemis SAIS esitada avaldusi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunsti eriala bakalaureuseõppesse astumiseks kolmel suunal: näitleja õppesuund, lavastaja õppesuund ja dramaturgi õppesuund. Samuti algab 1. detsembril kandideerimine teatrikunsti ja teatripedagoogika magistriõppesse, mis sel korral keskendub lavastaja tööle näitleja ja tekstiga.
Vastuvõetava bakalaureusekursuse ehk tulevase XXXII lennu juhendaja on lavakunsti osakonna peakoordinaator Mart Koldits, kes on koostanud ka uue lavastajasuunalise magistriõppekava:

“Taas üle nelja aasta on lavakunstikoolis võimalik astuda lisaks näitlejaõppele ka lavastaja ja dramaturgi õppesuundadele, mis põhinevad uuel süvendatud ja põimitud õppekaval. Olen uue kursuse juhendajana väga rahul, et õnnestus nii uue programmi väljatöötamisse kui ka tulevasteks erialaõppejõududeks kaasata tugeva isikupärase teatrinägemusega professionaalid: lavastaja Tiit Ojasoo, näitleja Tiina Tauraite ja dramaturg Siret Campbell. Nii laia kogemuse ja rahvusvahelise haardega tiimist ei kujuta Eestis paremat ettegi!

Samuti on hea meel sel korral võtta magistriõppe fookusse lavastajatöö. Ootame kandideerima teatri- või filmilavastamisest huvitatud loojaid, kes soovivad arendada just oma koostööoskust näitlejaga ning omandada erinevaid meetodeid draamatekstide töötlemiseks ja kasutamiseks lavastajatöös,” kommenteerib Mart Koldits.

Avaldusi lavakunsti eriala bakalaureuseõppesse nii lavastaja kui ka dramaturgi õppesuunale astumiseks saab SAISis esitada 1. detsembrist 2021 kuni 10. jaanuarini 2022.
Lavakunsti eriala bakalaureuseõppesse näitleja õppesuunale astumiseks saab SAISis avaldusi esitada 1. detsembrist 2021 kuni 31. märtsini 2022.
Sisseastumiseksamid bakalaureuseõppesse toimuvad neljas voorus.

Lavastaja suunaga teatrikunsti ja teatripedagoogika magistriõppesse astumiseks saab SAISis avaldusi esitada 1. detsembrist 2021 kuni 31. jaanuarini 2022. Sisseastumiseksamid toimuvad kahes voorus.

Täpsema info sisseastumise ja õppekavade kohta leiab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunsti osakonna veebilehelt lavakunst.ee.

Lisainfo:
Mart Koldits
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunsti osakonna peakoordinaator
5668 7622