Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Emakeelepäeva kuulamistalgud Theatrumis

14.03.2007 13:14

Emakeelepäeval, 14. märtsil ning esmaspäeval, 19. märtsil saab Theatrumi saalis (Vene tn.14) kuulata suurtest kõlaritest Eesti Raadio Raadioteatrile tehtud emakeelset kuuldemängu "Elu sees". See põhineb Saaremaa talumehe, soomusrongil "Kapten Irv" Vabadussõja läbi teinud mehe Aleksander Alleni märgetel, mis on tema poolt kirja pandud vahetult enne surma. Elu aastatel 1900-1926 läbi Alleni pilgu. Lugu ajast, mil inimesed olid veel võimelised tegema asju koos, "talgute vormis".

Ka raadiokuuldemäng on tehtud "talgute vormis", ühise mees/naiskonnana, mille liikmeteks on Tõnis Leemets, Külli Tüli, Mart Aas, Marius Peterson, Ott Aardam, Toomas Lõhmuste.

"Elu sees" on lugu mehest, kes vihkas igasugust tapmist ja sõda, kuid kellest paradoksaalsel kombel sai Vabadussõja ordeni kavaler. Inimestest, kellele olid olulised väärikus, vabadus ja sõprus.
Esietendused raadioeetris toimusid 24. veebruaril Vikerraadios ja 4. märtsil Klassikaraadios.

Stuudiovaikuses kuuldemängu tehes on veidi kurb mõelda, et paljude inimesteni jõuab loodud helipilt üksnes läbi väikese raadiokõlari. On vahe, kas vaadata filmi kinolinalt või kodusest televiisorist. Mõneti on see võrdlus ehk üle kantav ka kuuldemängu kuulamisele kuulamissaal või raadioaparaat. Sellele mõeldes "audiofiilsemad" ühiskuulamised kavandasimegi.

Lisateavet lavastusest: www.theatrum.ee/elusees/index.html

Sissepääs ja väljapääs kuulamistalgutele tasuta, samuti on tasuta kogu saalisviibimise aeg (juhul kui mobiiltelefon on välja lülitatud).

Kuuldemäng kestab u 55 minutit.

Olete oodatud!

Lugupidamisega
THEATRUM
theatrum at theatrum ee
6446 889
www.theatrum.ee