Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Elu sees” esiettekanne Theatrumis

19.03.2006 12:20

Pühapäeval, 19. märtsil kell 19 toimub Theatrumis "Elu sees" esiettekanne. Lugemisteater kahe hääle, muusiku, valguse ja sõprade abil Saaremaa mehe Aleksander Alleni märkmete põhjal sünnist kuni 26nda eluaastani.

Hääled: Ott Aardam, Mart Aas.
Muusik: Tõnis Leemets.

Mart Aas: "Tegemist on Saaremaa talumehe mälestustega, mis annavad meie poolt nii tihti kasutatavale sõnale "eluraskused" pisut teise vaatenurga. Elujõud ning julgus oma elu inimväärikuse eest seista on kohati lausa uskumatu ning iseenda kurtmine stiilis "raha võiks pisut rohkem olla" hakkab seda lugu kuulates küll imelik tunduma. Üsna dramaatiliselt, kohati poeetiliselt ning kohati oleviku vormis kirjutatud eluloolised märkmed toimuksid justkui "reaalajas" ja annavad üsna detailse võimaluse aastatel 1900-1926 toiminud eesti elusse "sisse vaadata".

Lugu on saaremaa ja "pseudosaaremaa" keeles - niipalju kui tänased esitajad vana saare keelt veel tajuda oskavad. Üks kolmest esitajast on ka märkmete autori pojapoeg. Aga võibolla kõik kolm - kes seda enam mäletab. Igatahes on jutt keelelt arusaadav ning üles ehitatud justkui muusikapala - kitarristi ning kahe tekstilugeva näitleja koostöös.

Tegemist ei ole päris traditsioonilise "näitlemisega", vaid üsna intiimse lugemisteatriga, mille eesmärgiks on leida ühtne hingamine muusika, sõnade ning vaatajate vahel ning selle õnnestumisel ammutada koos elujõudu, et raskustest läbi tulla. Mis ei välista rõõmu ja naeru - läbi pisarate ning ka ilma igasuguste pisarateta."

Heliteadaanne on kuulda www.theatrum.ee/audio/teadaanded/2006_03_19_29_elu_sees.mp3

Esiettekanded 19. ja 29. märtsil kell 19.00 Theatrumis.
Piletid (100.-/70.-) Theatrumis, Piletilevis ja Piletimaailmas.