Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Elmo Nüganeni lavastus “Igatsus” osaleb rahvusvahelisel teatrifestivalil Ungaris

16.04.2018 16:42

Sel nädalal sõidab Tallinna Linnateater osalema Budapestis toimuvale rahvusvahelisele teatrifestivalile MITEM. Kolmapäeval, 18. aprillil etendub Ungari Rahvusteatri laval Elmo Nüganeni lavastus "Igatsus". 

Teatrifestival MITEM (Madach International Theatre Meeting) sai alguse 2014. aastal ning toimub iga kahe aasta tagant aprillis Ungari Rahvusteatris. Kaks nädalat vältaval rahvusvahelisel teatrifestivalil osaleb keskmiselt umbes 20 lavastust 13–14 erinevast riigist. Sealjuures on esindatud mitmed Euroopa riigid kui ka kaugemad paigad, sealhulgas näiteks India ja Tuneesia.

Elmo Nüganen on esimene Eesti lavastaja, kelle looming MITEM teatrifestivali põhiprogrammi kuulub. "Igatsust" on varasemalt premeeritud kahe auhinnaga: 2015. aastal pälvis Anne Reemann naispeaosa täitmise eest Eesti teatri aastaauhinna ja Tallinna Linnateatri kolleegipreemia.

Kohalik huvi Elmo Nüganeni lavastuse vastu on suur – festivali kodulehe andmetel on etendus välja müüdud.

Ehkki tegemist on alles traditsiooni alustava ning laiemat tuntust koguva festivaliga, on festivali raames jõudnud etenduda nii mõnegi maineka Euroopa lavastaja looming, sealhulgas näiteks Alvis Hermanise ja Valeri Fokini lavastused. Tegutsetud aja jooksul on MITEM festival jõudnud teatriringkonnas pälvida positiivset tähelepanu: eelmisel korral osales teatrifestivalil koguni 450 külalist ja teatrispetsialisti.

Ungari Rahvusteatri Gobbi Hilda nimelisel laval astuvad üles Anne Reemann, Rain Simmul, Peeter Tammearu, Epp Eespäev, Liis Lass, Kristjan Üksküla, Andrus Vaarik, Kalju Orro, Elisabet Reinsalu, Helene Vannari ja Ingrid Noodla.

Lisaks Tallinna Linnateatrile osaleb samal festivalil ka teatriühenduse R.A.A.A.M Jakuutia päritolu Sergei Potapovi lavastus "Libahunt".

Rahvusvaheline teatrifestival MITEM toimub 16.–28. aprillil 2018 Budapestis. Tallinna Linnateatri osalemist festivalil toetavad Eesti Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium.

Täpsem info festivali kohta:


Lisainfo: 

Margus Küppar
turundusjuht
Tallinna Linnateater
Lai 23, Tallinn 10133
tel: 665 0890 gsm: 515 6564