Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Elmo Nüganen valiti Eesti Teaduste Akadeemia akadeemikuks

03.12.2020 16:42

Eesti Teaduste Akadeemia üldkogu istungil (2. detsember 2020) valiti matemaatika ja matemaatilise statistika akadeemikuks Krista Fischer, metsanduse akadeemikuks Veiko Uri ja teatrikunsti akadeemikuks Elmo Nüganen

Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischeri teadustöö kuulub biostatistika valdkonda ning aitab prognoosida haigusriske ja epideemiate kulgu suuremates rahvarühmades.

Eesti Maaülikooli metsaökosüsteemide professor Veiko Uri uurib aineringet ja biomassi produktsiooni ning metsakasvatust. Muuhulgas tegeleb ta raieviiside mõju analüüsiga ning töötab välja Eesti puistute biomassi mudeleid.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia näitlejatöö professor Elmo Nüganen on lavastaja ja näitleja, kelle loomingus on rõhk ansamblimängul ning nüansi- ja detailirohkusel. Režissöörina on tema fookuses Eesti ajalugu puudutavad teemad.

Uusi akadeemikuid valitakse iga kahe või kolme aasta tagant. Tänavu suvel otsustati avada konkursid metsanduse, matemaatika ja matemaatilise statistika ning teatrikunsti alal.

Kandidaatide esitamise tähtaeg oli 1. oktoobril. Matemaatika ja matemaatilise statistika alal nomineeriti lisaks Krista Fischerile ka Jaan Janno. Metsanduse alal seati lisaks Veiko Urile üles ka Asko Lõhmuse ja Arne Sellini kandidatuur. Enim kandidaate oli teatrikunsti akadeemiku kohale: Luule Epner, Anu Lamp, Merle Karusoo ja Elmo Nüganen.

Valimised toimusid 2. detsembril aset leidnud üldkoosolekul. Akadeemikuks saamiseks tuli kandidaadil saada 2/3 üldkogul osalevate akadeemikute häältest.

Toimetaja: Maarja Merivoo-Parro
Allikas: novaator.err.ee