Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Elmo Nüganen pälvis Balti Tähe autasu

06.10.2016 11:27

3. oktoobril anti Elmo Nüganenile Peterburis Ermitaaži teatris üle Balti Tähe autasu. Auhinda antakse igal aastal üle teatrifestivalil „Balti maja“ erinevatele kultuuritegelastele inimlike suhete arendamise ja tugevdamise eest Balti regiooni riikide vahel.

Kuna 2016. aasta oli Venemaal riiklik filmiaasta, jagati sel aastal preemiaid prominentsetele filminäitlejatele ja –režissööridele. Lisaks Nüganenile pälvisid autasud ka teatrilavastaja ja filmirežissöör Andrei Kontsalovski (Venemaa) ja näitleja Ivars Kalnins (Läti). Ühtlasi pälvis Memory autasu vene filmirežissöör Aleksei Balabanov.

„Balti maja“ festivali raames näidati 4. oktoobril Elmo Nüganeni filmi „1944“, millele järgnes ka kohtumisõhtu režissööriga.

Eestlastest on varasemalt sama autasu pälvinud Arvo Pärt, Eri Klas, Aivar Mäe, Georg Ots ja Lembit Ulfsak.

Balti Tähe autasu antakse rahvusvahelise teatrifestivali „Balti maja“ raames inimlike suhete arendamise ja tugevdamise eest Balti regiooni riikide vahel. Balti Tähe preemia asutati 2004. aastal, tunnustamaks Läänemeremaade kultuuri- ja kunstiringkondade esindajaid, ühiskonnategelasi, poliitikuid ja majandusinimesi, kes on andnud suure panuse humanitaarsidemete ja -koostöö arendamisse Läänemere regioonis. Tänavu jagati preemiaid järjekorras 13. korda.

Lisainfo:
Margus Küppar
Tallinna Linnateatri turundusjuht
Tel: 515 6564, e-post: m.kyppar@linnateater.ee

Helen Männik
Tallinna Linnateatri dramaturg
Tel: 665 0803, e-post: h.mannik@linnateater.ee