Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Elisa Stage’i vahendusel esietendub Vanemuise teatri balletiõhtu “Metamorfoosid”

13.05.2021 10:56

Laupäeval, 15. mail 2021 kell 19 esietendub virtuaalselt Elisa Stage’i vahendusel Vanemuise teatri balletiõhtu "Metamorfoosid".
 
Heitlikul ajal leevendab teatrinälga tehnoloogia – esmakordselt Eestis saab teoks virtuaalne esietendus ning esmakordselt saab Elisa Stage'i vahendusel nautida tantsulavastust. 
 
Vaatajatel on võimalus kaasa mõelda igavikulistel, aga ka tänapäeval väga olulistel teemadel. Miks me kõik nii erinevad oleme? Oleme me üldse oma valikutes vabad? Kas küsimused, mis meid siin ja praegu painavad, on saatnud inimkonda aegade algusest saadik või muutuvad need ajas? Üks on kindel: inimese vaim ei väsi vastuseid otsimast.

Balletiõhtu "Metamorfoosid" koondab endasse kolme andeka noore koreograafi eriilmelised mõttemaailmad. Vanemuise teatri korraldatud noorte koreograafide konkursi 2018. aastal võitnud Jack Traylen, stepptantsust inspireeritud Matthew James Jordan ning Eesti Teatriauhindade mitmekordne laureaat Jevgeni Grib painutavad traditsioonilist balletižanri läbi neile omase kehakeele. Kokku saavad kaasaeg, kitš ja klassika – igale vaatajale oma.
 
"Rhythm & Flair" / "Rütm ja Sära" lavastaja Matthew Jordan (Vanemuise teater) kommenteerib tema lavastatud lühiballetti järgmiselt: "Lavastuse idee tuleb muusikast. Kui mõelda balletile, siis mõeldakse enamasti klassikalisele muusikale; kui flamenkole, siis hispaania muusikale; kui stepptantsule, siis svingile või džässile. Seda mõttemustrit ma tahangi muuta."
 
Vanemuise teatri suure maja laval esietendub lavastus uuel, 152. hooajal – esietendus on planeeritud toimuma 15. oktoobril 2021. 
 
Vaata virtuaalse esietenduse lisainfot: siin