Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Elina Masingu performance “Noor Eesti kunstnik võttis end paljaks” elektron.live voogteatris

26.10.2020 14:31

Elina Masingu performance "Noor Eesti kunstnik võttis end paljaks" 29. oktoobril 2020 19.00 elektron.live voogteatris.

Alates septembrist kuni 2020. aasta lõpuni toimub elektron.live platvormil programm "Commissioned Works", mis sai ellu kutsutud tellimustööna etenduskunstnikele, et põhjalikumalt katsetada ja kujundada uut meediasuunda – voogteatrit. Etendused on loodud või kohandatud spetsiaalselt elektron.live’i platvormile. Septembris tegi ülesastumise programmis Alissija-Elisabet Jevtjukova.

Elina Masing on silmapaistev noor etenduskunstnik, keda ajastule kohaselt on keeruline liigitada. Ta on nutikas ja karismaatiline ning suunab vaataja mõtlema. "Commissioned Worksi" raames loob Masing uue lühiformaadis teose, mille keskmes on tsitaat. Mitte üks tsitaat, mitte kindel tsitaat, vaid tsitaat kui reaalsuse kehtestamise viis ja paradigma. Tsitaat kui loov ja
hävitav jõud.

""Noor Eesti kunstnik võttis end paljaks" – see sündmuslik etendus liidab, lahutab, korrutab ja jagab elemente ja vorme, mis esialgu ei tundu üldse samasse võrrandisse sobivat," ütleb muusik ja helilooja Hendrik Kaljujärv.

Elina Masingu valikut tuua oma lavastus välja just elektron.live’i platvormil mõjutas platvormi uuenduslik lähenemine, arvestamine kunstniku vajadustega ning läbi tehnoloogia tekkiv energiavahetuslik sünergia. Just seepärast valis ka Universal Music Group selle platvormi kevadel 2020 kolme parima uue tehnoloogilise meediaplatvormi hulka.

Teostus: Hendrik Kaljujärv, Aleksandr Mirson, elektron.art
Kestvus: 20 min


Toetab Eesti kultuuriministeerium.