Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

elektron.live platvormil alustab etenduskunstide programm “Commissioned Works”

22.09.2020 12:16

Alates septembrist kuni 2020. aasta lõpuni toimub ühe korra iga kuu, algusega 19.00, elektron.live platvormil etenduskunstide programm "Commissioned Works"!

"Commissioned Works" on tellimustöö etenduskunstnikele, et põhjalikumalt katsetada ja kujundada uut meediasuunda – voogteatrit, mille eestkõnelejaks Eestis on eˉlektron. Seega tulevad ettekandmisele teosed, mis on spetsiaalselt loodud või kohandatud elektron.live’i platvormile. 

Voogteatri esitamiseks elektron.live platvormi on lisaks uuenduslikkusele oluliseks komponendiks kunstnike vajadustega arvestav ja läbi tehnoloogia tekkiv energiavahetuslik sünergia. Just seepärast valis ka Universal Music Group selle platvormi kevadel 2020 kolme parima uue tehnoloogilise meediaplatvormi hulka. 

"Elame uues maailmas, seega tuleb kasutada uusi meediume. Üks neist on kindlasti ka voogteater, maailmas on see juba tuntust kogunud, kuid Eestis vajab veel harjumist ja tutvustamist," ütles Viljandi Kultuuriakadeemia Etenduskunstide osakonna juhataja Taavet Jansen.

Programmi kõik esitused algavad elektron.live'is kell 19:00.

Sel neljapäeval, 24. septembril 2020 on kavas Alissija-Elisabet Jevtjukova "O-tsing".

Laval: Maria Valk, Frida-Jantson Köstner

Esmaettekandele tuleva lavastuse kohta ütleb Alissija-Elisabet Jevtjukova: "Lavastus räägib inimolemise ebamäärastest vajadustest ja kahtlusest, kas elu mõtet peaks kirglikult taga ajama. Mingis osas on see nalja tegemine elu mõtte otsingute üle, kuid samas siiski ka sisenemine olemise mõtestamisse."

Lavastuse süžee põhineb Mehis Heinsaare raamatul "Härra Pauli kroonikad" ja selle raamatu lugemist saatnud juhtumitel.
 
Programm on täiendamisel, rohkem infot: https://elektron.art/commissioned-works/Toetab Eesti Kultuuriministeerium.