Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Elaviku sarjas ilmus raamat Jaan Saulist

18.01.2012 09:56

Elavik XIV „Unustamatu Jaan Saul. Kirjad”

Jaan SaulIlmunud on neljateistkümnes raamat Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ajaloosarjast ELAVIK „Unustamatu Jaan Saul. Kirjad”. Raamatu esitlus toimub Tallinna Linnateatri Teatrisõprade klubis kolmapäeval, 25. jaanuaril kell 16.00. Olete oodatud!

25. detsembril 2011 saanuks näitleja Jaan Saul 75-aastaseks. Tema juubeli puhul valmis Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumil neljateistkümnes raamat sarjast ELAVIK – „Unustamatu Jaan Saul”, mis sisaldab Jaan Sauli kirju oma vanematele ja lähedastele. Lisaks kirjadele leiab raamatust ka Sauli elulookokkuvõtte, rollide loetelu ning rohkelt fotosid.

…sest ma tahan, et kui tuleb kord see suur arvepidamine, et ma siis võiksin rahulikult näidata käega ja öelda – näete! See on minu arve, siin on minu elu, minu hing, selle olen ma andnud inimestele, et nende elu kaunimaks teha. Ja ma tahaksin, et ka minule siis öeldakse, nagu mina praegu nii mõnelegi – A. Eskolale, Laurile, Nuudele, Pansole, Lauterile, Tarmole ja paljudele teistele – „selle eest olen sulle tänulik”. See aeg on nii kaugel ja selleks läheb vaja nii palju higi ja vaeva. Aga ta peab tulema. Ja selleks peab olema jõudu. Ja ongi.
– Jaan Saul

Raamatu koostaja on Kirsten Simmo. Eessõna autor Meeli Alev-Sööt. Kujundus ja trükimakett Kadi Pajupuu. Kirjastaja SE&JS. Trükk Tallinna Raamatutrükikoda. Raamatu väljaandmist toetas Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.
Raamatut saab osta Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi raamatuletist hinnaga 8 €.

Kohtumiseni muuseumis!