Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Elaan Kanuti Gildi SAALis

26.10.2009 16:06

Teisipäeval ja kolmapäeval, 27. ja 28. oktoobril algusega 19.30 saab Kanuti Gildi SAALi stuudios näha Alar Sudaki aka ELAANi tragöödiat "Koit ja Hämarik on surnud”.

Kui Eestis üldse on "hulle kunstnikke", siis Elaan on seda kindlasti. Tunnetuslikult läheb ta ühte ritta Simsoniga Seakülast või Vanemuise kuldse aja (70ndate) Jaan Toomingaga. Pole siis väga imegi, et Elaani on kunagi oma teose jaoks üles leidnud näiteks Jaan Toomik. Aga need on uitseosed.
Elaan on metsik mees. Mees, kelle kohta naljalt ei leidu neutraalset arvamust. Elaani enda sõnutsi on ta üks neist, kes on veendumusel, et teater, nii nagu kunst tervikuna, on šamanismi loominguline võimalus, milles teadvuse ja alateadvuse, hinge ja vaimu ning looja ja publiku sünergias saab avada kanali kõrgemate energiate, teiste dimensioonide ja lava ning saali vahel. "Koit ja Hämarik on surnud" on Saatana pihtimus traagilisest armastuse kolmnurgast, kus armunute hinged seisavad Põrgus vastamisi saatanlike katsumustega, millega võrreldes masu on süütu nohu.
Elaan on pühendanud lavastuse kõigile armunutele ja neile, kes pole kaotanud usku armastusse. Lavastuses osaleb ka Anna Aua. 

Teisipäeval, 27. oktoobril, pärast etendust esilinastub Kanuti Gildi SAALis Marko Raati film Elaanist “Isa, Poeg ja Teatri Vaim". Piletid etendustele müügil Piletilevi müügikohtades üle Eesti ning pool tundi enne algust kohapeal.  

www.saal.ee