Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

EKA vabade kunstide tudengite näitus “Gravitatsioon ja kontakt”

19.08.2021 14:14

"Gravitatsioon ja kontakt" on EKA vabade kunstide tudengite (Lauri Lest, Raahel Rüütel, Lisethe Maas, Kärt Heinvere ja inessus) projekt, milles põimuvad eksperimentaalmuusika, objektiteater ning installatsiooni- ja helikunst. Näitus avatakse reedel, 20. augustil 2021 kell 19.00 Vent Space'is (Vabaduse väljak 6/8).

Skulptuuriosakonna kevadsemestri kursuse raames valmistasid tudengid brikolaažimeetodil juhuslikest esemetest ja materjalidest katse-eksitus meetodil liikuvaid heliobjekte. Kineetiliste objektidega töötati välja isiklikud suhteskeemid ning heliline dramaturgia. Kursuse raames ehitasid tudengid endale ka kontaktmikrofoni, millega võimendada heliobjektidest kostuvaid õrnemaid helisid. Vent Space 'i keskkonnas konstrueerivad tudengid oma teostest kokku kestvus-performance/elava installatsiooni. Kui varem töötasid tudengid vaid oma heliobjekti kallal, siis nüüd on oluline töötada koos ja tajuda üldpilti, olles mitte vaid helilooja, vaid ka osa orkestrist. Elava installatsiooni arenguid, muundeid, kooskõla ja kakofooniat on publikul võimalik kogeda kohapeal galeriis.

Brikolaažikursust juhendas tegevus- ja installatsioonikunstnik Erik Alalooga, kes õpib EMTA teatrikunsti eriala doktoriõppes.

Lisainfo leiab SIIT