Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eestlased astuvad üles Edinburgh Festival Fringe’il

11.08.2022 12:56

5. kuni 29. augustini 2022 toimuva Edinburgh Festival Fringe'i raames astuvad kolmel üritusel üles ka eestlased, sealhulgas toimub festivali raames Karl Koppelmaa näidendi "Roheline nagu laulaks" lugemine. Lisaks saab Edinburghis näha Comedy Estonia püstijalakomöödiat ja Kaisa Ling Thingi show'd.

Karl Koppelmaa näidendi "Roheline nagu laulaks" ingliskeelne lugemine moodustab osa kolmel õhtul toimuvast üritusest "Bastion, Beacon or Bridge?", mille raames loetakse ette ka Läti ja Leedu autorite näidendeid. Lugemised toimuvad 12. kuni 14. augustini etenduspaigas Army @ The Fringe, lisaks järgneb lugemistele ka vestlusring näidendi autoriga.

"Tegu on viie tegelase põimunud monoloogide abil jutustatud utoopiaga. Keskmes on sündmused, mis viisid Kolmanda maailmasõjani 2031. aastal, ning seejärel muutunud Euroopa ülesehitamine. Koppelmaa kasutab seega elulooteatri võtet, aga tegelased on (ilmselt) välja mõeldud ning näidendi teeb paeluvaks just nimelt see, et meenutatakse sündmusi, mis tegelikult pole veel toimunud. Tekst on huvitav lugemine ka esseena, praegu Euroopas toimuva kommentaarina," kirjutas Ott Karulin Karl Koppelmaa näidendi kohta 2018. aastal Sirbis.

Comedy Estonia liikmed esinevad ingliskeelsete kavadega 7. kuni 28. augustini The Counting House'is. Kaisa Ling Thingi etteastet “The Feminist's Handbook for Eastern Europe” saab aga näha 14. kuni 28. augustini etenduspaigas The Street – Basement.