Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eestit Praha Kvadriennaalil esindanud Tartu Uue Teatri memoriaali “Eternity” saab sel nädalal näha Eesti Rahva Muuseumis

04.09.2023 12:11

Sel nädalal Tartus toimuva teatrifestivali Draama ajal on Eesti Rahva Muuseumis kõigile vaatamiseks Tartu Uue Teatri loodud kogemusruum "Eternity", mis oli Eesti ekspositsiooniks tänavusel Praha Kvadriennaalil. Memoriaal "Eternity" on vabaõhulavastuse "Serafima+Bogdan" lavaruumist tõukuv kogemusruum. Selle ruumi peategelane on igavene võsa, mis pole kunagi kellegi poolt ega vastu, vaid mis kasvab ühtmoodi peale nii lillepeenrale kui lahinguväljale.

Ekspositsioon annab külastajale haruldase võimaluse kogeda "Serafima+Bogdan" lava ja kujundust nii vaataja, näitleja, linnu kui looduse vaatepunktist. See on monument lavakujunduse sündmusväärtuse hääbumisele ja tagasi looduseks muutumisele: võsa kasvab edasi ning tegelaste kannatustest saavad vaid viirastused.

"Eternity" autorid on kunstnik Kristiina Põllu, kuraator-kunstnik Ivar Põllu ja insener-kunstnik Rene Liivamägi, produtsent Maarja Mänd.

"Eternity" avatakse ERMi silla-alal teisipäeval, 5. septembril kell 11. Ekspositsioon on publikule tasuta ja avatud kuni 10. septembrini muuseumi lahtiolekuaegadel.

Praha Kvadriennaal on üle nelja aasta toimuv rahvusvaheline stsenograafia suursündmus, mis toob kokku nii professionaalsed lavakunstnikud kui tudengid üle maailma. Näitus toimub 1967. aastast, Eesti väljapanek on Eesti Lavastuskunstnike Liidu eestvedamisel esindatud olnud kvadriennaalil alates 1994. aastast. 15. Praha Kvadriennaal PQ2023 toimus 8. kuni 18. juunini 2023. Eesti Lavastuskunstnike Liidu korraldatud konkursi tulemusel kureeris maade ja regioonide näitust kogemusruumiga "Eternity" Tartu Uus Teater.

Pildil memoriaal "Eternity" sel suvel 15. Praha Kvadriennaalil PQ2023. Foto: Maarja Mänd