Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eestit külastavad Moradokmai Teatrikommuni ja kodukooli asutajad Tai Kuningriigist

23.10.2018 17:05

24. oktoobrist 8. novembrini 2018 on Viljandis külas Moradokmai Teatrikommuuni ja kodukooli asutajad Khru Chang ja Pobchan Tai Kuningriigist.

Kooli asutajad Khru Chang ja Pobchan on välislektoriteks 26. oktoobril Aplaus on Pausi ja SA Archimedese noorteagentuuriga koostöös korraldataval koolituspäeval "Variatiivne ja rahvusvaheline huviharidus". Samuti saab kuulata külalisi 7. novembril "Kellaviieteel" Viljandis. Tai delegatsioon võtab osa NOORTE notafe sügisesest loomelaagrist 25.-28.10. Kõik huvilised on oodatud 28. oktoobril 12:00 Viljandi Huvikooli vaatama eve stuudio legendaarseid tantse, Moradokmai õpilaste etendust ning loomelaagri ühislavastust "Mis on Tai?". Muuhulgas jõuavad külalised vaatama etendusi ning tutvuma teatrimajadega Viljandis, Rakveres, Tartus ja Tallinnas.

Seitsme maa ja mere taga on üks kuningriik. Erinevalt muinasjutukangelastest, on päriselus sinna pääsemine hulga lihtsam ning hiiglaste ja lohedega pole vaja võidelda. Paljudele on see tuttav kui soe paik puhkamiseks. Viimased 10 aastat aga on see olnud mitmekümnele õpetajale ja loomeinimesele ka õppimise ja õpetamise paik. Bangkokist tunnise sõidu kaugusel tegutseb Moradokmai kodukool ja teatrikommuun, kus antakse haridust juba pea kakskümmend aastat. Hariduse eripäraks on selle tihe seotus teatri ning Tai kultuuriga. Kooli rajaja Khru Chang on saanud ise klassikalise teatrihariduse USA-s. Ta leiab, et laste ja noorte kooliharidus peaks käima tihedalt koos teatriga, mis annab suure hulga oskusi edaspidises elus hakkama saamiseks. Tai Kuningriigi haridusministeeriumiga koostöös on jõutud sinna, et lisaks gümnaasiumiharidusele saavad noored omandada Moradokmais ka bakalaureusekraadi. Kommuuni õpetajad teevad tihedat koostööd üldhariduskoolide, ülikoolide ja ka vanglatega, viies läbi erinevaid teatriprojekte. Tantsuõpetaja Eve Noormets, keda Moradokmaiga seob pikk südamlik sõprus, iseloomustab kooli sõnadega "mõtteselgus" ja "aus hariduseandmine" ning lisab, et Moradokmais on saavutatud olukord, kus "välisilmaga kokkukõlav oma maailm on võimalik." Moradokmai teatrikommuun korraldab ka rahvusvahelist teatrifestivali.

Rohkem informatsiooni: 

Lisainfo: 
Eve Noormets
51 79 773

Triin Laas
52 18 792