Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eestisse saabus prantsuse teatri suurkuju Jacques Lassalle

16.11.2007 17:41

Theatrumi ja Prantsuse Kultuurikeskuse kutsel saabus teisipäeval, 13. novembril Tallinnasse väljapaistev prantsuse lavastaja Jacques Lassalle.

Jacques Lassalle on prantsuse näitleja, kirjanik, lavastaja ja teatripedagoog. Ta on asutanud teatri Studio-Théatre de Vitry-sur-Seine ning töötanud Strasbourg'i Rahvusliku Teatri ning Comédie-Francaise'i juhina. Prantsuse Rahvusliku Teatriauhinnaga pärjatud Lassalle on aastate jooksul lavale toonud üle 60 lavastuse, sealhulgas ka ooperilavastusi, ning seda nii erinevates Prantsusmaa teatrites kui ka välismaal - Montrealis, Oslos, Lausanne'is, Buenos Aireses, Peterburis, Pekingis ja mujal.

Teda huvitanud autorite hulgas on olnud Milan Kundera, Moliere, Bertolt Brecht, August Strindberg, Anton Tšehhov, Johann Wolfgang von Goethe, Henrik Ibsen ja teised. Ta on lavastanud ka oma näidendeid. Näidendite kõrval on kirjutanud ka mitmeid raamatuid näitleja koolitamisest ("Vestlus näitleja koolituse üle" jne). Ta on olnud oodatud külaline teatrifestivalidel ja erinevate maade teatrilavadel. Teatrimaailmas seisab tema nimi kõrvuti selliste suurte lavastajatega nagu Peter Brook, Ariane Mnouchkine, Robert Wilson, Anatoli Vassiljev, Eimuntas Nekrošius jt.

Jacques Lassale peab oma külaskäigu ajal ka mitmeid avatud, kohtumise vormis toimuvaid loenguid Tallinnas ja Tartus:

kolmapäeval, 14. novembril THEATRUMi saalis
(Vene 14) kell 14 loeng "Prantsuse XX sajandi teatriloost ";
neljapäeval, 15. novembril Tallinna Ülikooli uue maja II korruse saalis kell 12 "Kaasaegsest prantsuse teatrist";
reedel, 16. novembril Tartu Ülikoolis (Paabeli 209) kell 13 "Kaasaegsest prantsuse teatrist" (loeng prantsuse keeles, tõlget ei ole);
laupäeval, 17. novembril THEATRUMi saalis kell 12 räägib Lassalle oma tööst Moliere'i näidenditega ja teatrikoolitusest Prantsusmaal.

Loengud tõlgitakse eesti keelde.
Sissepääs tasuta.
Olete oodatud!

Theatrum
www.theatrum.ee