Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eestis saab näha Kanada improvisatsioonimeistrit

09.03.2016 15:03

Täna õhtul Jaa !mproteater!, Vinny Francois
11. märtsil jõuab Philly Joe jazzklubis lavale taaskord etendus "Täna õhtul Jaa !mproteater!", mis pakub meelelahutuslikku valikut lõbusatest sketšidest. Jaa !mproteatri näitlejate kõrval astub sel korral üles ka impromeister Kanadast - Vinny Francois

Vinny Francois nimele võib kirjutada 20 aastat professionaalset improteatriga tegelemist - seda nii näideldes, koolitades kui ka lavastades. Ta on Montreali Improteatri rajaja ning tegutseb seal jätkuvalt nii esineja, koolitaja kui teatrijuhina. Lisaks on ta esinenud nii üksi, duo kui ka grupiga improfestivalidel New Yorgis, Bostonis, Philadelphias, Austinis, Ottawas, Torontos ja Victorias.

Vinny ise leiab, et talle meeldib reisida mitte ainult sellepärast, et ta saab improt õpetada, vaid kuna see annab talle võimaluse ka näha kuidas mujal improteatrit esitatakse ning viia need teadmised endaga kaasa Kanadasse. "See mitmepoolne ideedevahetus on minu jaks väga põnev", ütleb ta. "Ootan Tallinna külastamist väga, sest Jaa !mproteatri trupi vastuvõtt on olnud seni väga soe ning nende entusiasm on nakatav. On raske nende energiast mitte haaratud saada! Tunnen end nagu oleksin laps, kes ei jõua ära oodata, millal ta suure kingi avada saab!"

Improteatrit eristab muudest teatrisuundadest see, et kõik, mis laval näha, sünnib kohapeal. Ka sel korral on tegemist väga spontaanse etendusega, sest Vinny saabub Tallinna alles esinemispäeval ning seega kohtuvad näitlejad esimest korda Philly Joe laval. Kuidas Eesti improtajad Kanada impromeistri kõrval hakkama saavad selgub etenduse käigus. Lisaks etendusele annab Vinny Francois Tallinnas olles ka improteatri töötubasid.

Vinny Francois'd koos Jaa !mproteatriga saab laval näha 11. märtsil kell 19.30 Philly Joe jazzklubis (Tatari 4)

NB! Etendus on inglise keeles.

Piletid hinnaga 7€/ 5€ (sooduspilet õpilastele, tudengitele ja pensionäridele) saadaval kohapeal.

Täpsem info:
Rahel Otsa
+372 55 35 199
http://rahelotsa.ee
http://jaa.ee/
www.improfestival.ee/