Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti-Vene tantsuteatri esietendus Tallinnas

26.01.2008 14:45

Laupäeval, 26. jaanuari õhtul esietendub Kanuti Gildi SAALis Venemaa ja Eesti noorte koreograafide-tantsijate tantsuteatri Co’Stuff uus lühilavastus "In’no’sense". Lavastuse autoriteks ning esitajateks on Olga Tsvetkova (Moskva), Nataša Fedotovskih (Jekaterinburg) ja Alissa Šnaider (Tallinn).

Lavastus tegeleb iseendaks jäämise küsimusega. Kuidas vältida erinevate rollide võtmist ning enese peitmist nende rollide taha? Kuidas julgeda olla laval mina ise, oma miinustega, hirmudega, päris reaktsioonidega? Kunstnikud ehitavad lavale ruumi, mille sees olles publik näeb ja kuuleb laval olijaid ainult nii palju, kui palju nad lasevad sellel sündida. Kuid samas arvestavad nad situatsiooniga, kus lavalolija ei kontrolli enam olukorda, kus sekkub miski, mis otsustab kunstniku eest kõik ise ära.

Noored Eesti-Vene kunstnikud kutsuvad publikut Kanuti Gildi SAALi, et koos otsida vastuseid järgmistele küsimustele:
Mis juhtub siis, kui sa vaatad telekat, aga ei lülita seda sisse? Mis saab siis, kui sa ostad karaoke CD aga ei laula selle järgi mitte kunagi? Kuidas panna DVD-mängija mängima, kui Teler elab juba ammu oma enda iseseisvat elu? Kuidas suhtuda situatsiooni, kus keegi jälgib sind? Kuidas reageerida sellele, et teatavad asjaolud ja olukorrad kontrollivad sinu tegemisi?
Garantiid ei anta, et vastused ka leitakse.

Co'Stuff tantsuteater moodustus aasta aega tagasi pärast Alissa, Olga ja Nataša esimest koostööprojekti Moskvas.

Lühitantsulavastuse "In’no’sense" kaasprodutsentideks on Moskva kaasaegse tantsu agentuur TSEH ja Kanuti Gildi SAAL ning selle valmimist toetas Eesti Kultuurikapital.

Etendused toimuvad 26., 29. ja 30 jaanuaril algusega kell 19:30 Kanuti Gildi SAALis. Etendus kestab 35 minutit ning piletid on saadaval üle Eesti.

Lisa informatsioon:
Alissa Šnaider
53998555,
[email protected]

www.saal.ee