Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti-vene koostöölavastus „Illusioonid“ jõuab Tartusse

26.03.2014 10:03

Alguses oli Ivan Võrõpajevi raputav tekst. Armastusest. Mis peaks ju "ammu selge olema". Aga ootamatult selgus, et ei ole.  

31. märtsil 2014 esietendub Tartu Uue Teatri proovisaalis vene kaasaegse dramaturgi Ivan Võrõpajevi "Illusioonid", komöödia armastusest ning ettekujutustest. Kurioossel kombel ja üsna salaja on lavastus kord juba esietendunud, seda detsembris Tallinnas Vene Teatris. Tartu publiku jaoks toimub saladusteloori langetamine nüüd märtsi lõpul. 

Tartu Uue Teatri ja Vene Teatri koostöö sai alguse Vene Teatris oktoobris 2013 toimunud kaasaegse vene dramaturgia laboratooriumist, mille raames sündis lavastuse „Illusioonid“ esialgne eskiis. Eskiisi hinnati kõrgelt ja sellest arenes lavastus, mida mängitakse kahes variandis: Tartu Uue Teatri näitlejate ja Vene Teatri näitlejatega. 

31. märtsil jõuab Tartu Uue Teatri näitlejatega loodud versioon ometigi Tartusse, avades ühtlasi pidulikult ka äsja remonditud väikese teatrisaali, mis mahutab 50 vaatajat. 

Autor: IVAN VÕRÕPAJEV
Lavastaja: PAVEL ZOBNIN (Moskva)
Tõlkija: ILONA MARTSON
Helikujundaja: ALEKSANDR ŽEDELJOV (Vene Teater)

Eestikeelses versioonis mängivad:
KRISTEL LEESMEND
KATRIN PÄRN
MART AAS
SIIM ANGERPIKK 

Ivan Võrõpajev on vene näitleja, lavastaja, näitekirjanik ja režissöör. Ta on saanud mitmeid auhindu, nagu Kuldne Mask (lavastus „Hapnik“), festivali Kinotavr žürii eridiplom ja 63. Veneetsia Filmifestivali sõltumatu noortežürii auhind Kuldlõvipoeg (film „Eufooria“). 

Pavel Zobnin on lõpetanud GITISe (professor S. Ženovatši kursus). Tema lavastajatööde hulgas on T. Williamsi „Klaasist loomaaed“ Omski Draamateatris, Vampilovi „Möödunud suvel Tšulimskis“ Kemerovo Oblasti Draamateatris, Shakespeare’i „Perikles“ teatris Severnaja Stsena (Novõi Urengoi), B. Frieli „Tõlkijad“ Prokopjevo Draamateatris.

Piletid eelmüügis Uue Teatri kohvikus T–R 11–17, Piletilevis (http://www.piletilevi.ee/eng/tickets/teater/komoodia/?concert=141044) ning pool tundi enne algust kohapeal.
Illusioonid

Marie Kliiman
Tartu Uus Teater
projektijuht
marie@uusteater.ee
+372 53405215