Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti tudengid võidutsesid Valgevene tantsukonkursil

28.11.2016 13:10

TLÜ BFM koreograafia õppekava III kursuse tudeng Helin Jürmann võitis Vitebski IFMC 2016 kaasaegse koreograafia konkursil III preemia lavastusega "Masi(i)n". 

Soololavastus, mille esitas III kursuse koreograafiatudeng Kristin Tagam, loodi õppekava raames tantsukompositsiooni eksamiks juba esimesel kursusel. IFMC tantsukonkurss Vitebskis toimus 22.-27. novembrini juba 29ndat korda ja see on üks olulisemaid ja suuremaid rahvusvahelisi kaasaegse tantsu konkursse Ida-Euroopas, tuues kokku tantsukunstnikke nii idast kui läänest. Eesti tantsukunstnikest on IFMC konkursil varasematel aastatel mitmeid auhindu võitnud Fine5 Tantsuteater Tiina Olleski ja Renee Nõmmiku koreograafiaga ning 2010.aastal ka Külli Roosna soololavastus. 
Helin Jürmanni lavastus Masi(i)n etendus 15.11 Koreograafia 40 etendusõhtu raames Vabal Laval Tallinnas.

Helin Jürmanni lavastus "Masi(i)n"
"Mas(i)in" on võrrand autoõnnetusele, kus läbikogetud mälestused on võrdväärsed mäletamisega. Tänapäeval on meie tegevused tugevalt seotud mobiiltelefoniga, olles vahendajana sõnumite edastamiseks ja saamiseks, kuid ka elumomentide kinnitajana läbi piltide, uudiste ning videokujul. Meie oleme selle maailma kujundajad, luues endast avalikult jagatava ja paljastava platvormi. Selle tarbijatena tuleks küsida endilt, kellele need mälestused tegelikult kuuluvad?