Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti teatrite spartakiaad Sammulis

26.05.2010 19:17

Maikuu kahel viimasel päeval leiab Viljandi lähistel Sammuli Puhkekülas aset Eesti teatrite 41. spartakiaad, mille korraldajaks on seekord Ugala Teater. Oodata on enam kui 200 teatritöötajat pea kõigist Eesti teatritest. Ehkki sporti tehakse neil päevil kindlasti ihu ja hingega, on tegu ühtlasi ka mõnusa ühislõõgastumisega, mis lahutab pimedat saalihooaega valgetest suveteatri-õhtutest.

Spordialad, milles teatraalid mõõtu võtavad, ulatuvad seinast seina. Nagu aastakümneid traditsiooniks olnud, kuuluvad võistlusalade hulka korvpall (peakohtunik Sven Jakobson) ja võrkpall (kohtunik Ants Eek) ning teatevõistlus (seekord nii maal kui järvel). Samuti võistlevad teatrite mees-naiskonnad petankis (kohtunik Igor Tavaste) ja mälumängus (Riho Otsma juhtimisel) ning individuaal-aladena on võimalik end proovile panna saapaheites (kohtunik Leo Lukka) ja spinningupüügis. Punktiväliste alade hulka kuuluvad snorgeldamine ning jooks ümber Viljandi järve. Mõistagi leiab aset ka teatrijuhtide võistlus, mille juhendid jagatakse osalejatele vahetult enne võistluse algust.

Uueks alaks spartakiaadil on Spordi-Eitajate-Ala 24/7.

Laiema publiku rõõmuks peetakse 30. mail kell 19 Viljandi staadionil maha ka suur vutilahing, kus vastamisi on Eesti Teatrite Koondis ja Viljandimaa Omavalitsuste Liit.

Eesti Teatrite Koondise koosseisus jooksevad platsile erinevate teatrite näitlejad ja tehnilised töötajad, võistkonna kapten on Ugala juht Hillar Sein. Omavalitsuste Liidu võistkonna moodustavad Viljandimaa omavalitsuste juhid ja töötajad, kapteniks on Karksi vallavanem Arvo Maling.

Ajaloolise jalgpallikohtumise peakohtunik on FIFA kohtunik Kristo Tohver, mängu kommenteerib Tiit Jõgi.

Kõik on oodatud kaasa elama, piletiraha ei küsita.

Spartakiaadirahva õhtut aitavad muusikaliselt meeleolukaks muuta ansambel Nukker Kukeke ja DJ Harlet.

Helle Leppik,
Ugala kirjandustoimetaja