Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti teatrite dramaturgid kohtusid seitsmendas suvekoolis

18.08.2022 13:19

15. kuni 16. augustini 2022 toimus Käsmus seitsmendat korda teatrite dramaturgide suvekool (enne 2020. aastat talvekool) – Eesti teatrites töötavatele dramaturgidele ja kirjandustoimetajatele mõeldud kahepäevane koolitus, kuhu oodatakse nii kõikide suur- kui ka väiketeatrite esindajad. Suvekooli korraldas Eesti Teatri Agentuur.

Suvekooli eesmärk on kohtuda kolleegidega välisriigist, otsida uusi koostöövorme ja -võimalusi ning arutleda ametialaste kogemuste, arengute ja probleemkohtade üle.

Seekordses suvekoolis tegi oma doktoritööst ülevaate kirjanik ja dramaturg Piret Jaaks teemal „Kuidas taaskasutada tegelikkust?“, seiklusdramaturg ja lektor Marion Jõepera rääkis dramaturgiast teatri piirialadel ja sellest väljas, kirjandusteadlane Maia Tammjärv (Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiate žürii liige aastal 2021) vaatles möödunud aasta eesti ilukirjandussaaki, Läti näitekirjanik ja Läti Professionaalsete Näitlejate Liidu tegevjuht Diana Kondraša andis ülevaade naaberriigi uuema näitekirjanduse teemadest, arengutest ja autoritest ning Eestis elav Ukraina näitlejanna ja lavastaja Maša Glinkina tegi isikliku sissevaate Ukraina teatrisüsteemi ja näitekirjandusse. Lisaks said osalejad ülevaate Eesti teatrite uue hooaja plaanidest ning süveneda uue teater.ee kodulehe tehnilistesse võimalustesse.

Foto: Kirsten Simmo