Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti teatrirahvas koguneb Endlasse

26.03.2013 11:54

Homme, 27. märtsil tähistab Eesti teatrirahvas traditsiooniliselt rahvusvahelist teatripäeva ja jagab eelmise aasta loomingu eest teatri aastaauhindu.

Igal aastal antakse Eesti Teatriliidu poolt preemiad välja ligi kolmekümnes kategoorias. Auhindu rahastab Eesti Kultuurkapitali Näitekunsti sihtkapital. Tseremoonia toimub sel aastal Pärnu Endlas, kus ettevalmistused oluliseks sündmuseks on kestnud juba nädalaid. Korraldustoimkonda veavad Andres Noormets, Triinu Ojalo ja Kaili Viidas, oma panuse annavad suur osa näitlejatest ja teistest majas töötavatest inimestest. Külalisena hoolitseb videolahenduste eest Taavi Varm. „Meie siht on luua meeleolu, mis tõstab esile laureaatide isiksust, nende panust Eesti teatriellu,“ rääkis SA Endla Teater juht Ain Roost.

Teatrikuu tähistamiseks on Sammassaalis eksponeeritud Andrus Jõhviku initsiatiivil sündinud Endla kollektiivi autoportreede näitus „Olla või mitte ollallaa?“ ja Küünis Kaili Viidase „Valge“, kus modellideks samuti Endla lavastajad ja näitlejad.

Peole pääseb vaid kutsetega.
ETV-s algab ülekanne Endlast 21.40.
 

Pressiteate koostas:
Toomas Šalda
Endla avalike suhete juht
5110228