Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti teatriprojekt võitis Lätis innovaatilise teatri konkursi

21.05.2008 12:29

Margus Kasterpalu lavastusprojekt "Kristjan-Jaak ja Eduards" võitis Läti Uue Teatri Instituudi korraldatud innovaatiliste teatriprojektide konkursi esimese preemia. 

"Kristjan-Jaak ja Eduards" on Eesti Teatri Festivali ja Valmiera Teatri ühislavastus, mis algab Tartust ja jõuab seitse päeva hiljem Riiga. Vaatajatel on võimalus peategelast kogu selle aja jookusl saata (lisaks jala kõndimisele kasutatakse jalgrattaid, busse ja muud, mida olukord nõuab) või liituda temaga igal õhtul, et koos etendust vaadata. Läti piiril liitub Kristjan-Jaaguga Eduards Veidenbaums ning mida enam Läti läheneb, seda enam räägitakse ka läti keelt. Õhtuste lavastuste tekstid tellitakse tuntud eesti ja läti dramaturgidelt. Projekt täies mahus tuleb esitamisele vaid ühel korral 2009. aasta juunis, kuid hiljem koondatakse valminud tekstid 2-3 lavastuseks, mis jäävad Valmiera Teatri repertuaari.

Läti Uue Teatri Instituudi, SIA Alfori ja kultuuriagentuuri Indie korraldatud konkursile laekus neliteist tööd. Peapreemia suuruseks on 15 000 latti projekti teostamiseks, lisaks 10 000 latti idee autorile. Konkurssi rahastas erasektor. Teise ja kolmanda koha preemiateks on 2000 ja 1000 latti. Teise koha sai ooperit ja underground muusikat siduv “Opera transmissions for the underground” (lavastaja Ivo Briedis) ning kolmanda "Halfstop" (lavastaja Ilze Rudzīte), mis kombineerib draama ja esemeteatri vahendeid.

Lisainfo:

Gundega Laiviņa
New Theatre INstitute of Latvia
tel: +371 67212631
e-post: gundega@theatre.lv