Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Teatriliidu uued raamatud

06.01.2012 16:05

Eesti Teatriliit andis 2011. aasta lõpus välja Teatrikoolide sarja viienda raamatu „GITIS. Eesti stuudio Moskvas 1948-1953“ ning 2012. aasta esimestel päevadel ilmus kauaoodatud esimene köide Jaak Rähesoo ülevaateteosest „Eesti teater“.

GITIS'e eesti stuudio tegutses Moskvas 1948-1953 ja sealsetest lõpetajatest mitmed on kujundanud eesti teatri ja filmi arengut ja nägu – näitlejad Ita Ever, Silvia Laidla, Ervin Abel, Rein Aren, Jaanus Orgulas jt, filmi- ja telerežissöörid Kaljo Kiisk, Grigori Kromanov, Tõnis Kask, Virve Aruaoja jt. „GITIS. Eesti stuudio Moskvas 1948-1953“ koostajad on Iivi Lepik ja Anne Tuuling, intervjuud on teinud Virve Koppel. Raamatu toimetaja on Ene Paaver, kujundaja Mari Kaljuste.

Jaak Rähesoo ülevaateteos „Eesti teater“ on esimene katse anda eesti teatri arengu kogupilt, mis sisaldab teatriloo üldkäsitluse ning meie vanimate teatrite Vanemuise ja Estonia ülevaate. Kuivõrd Estonia ja Vanemuine on eesti muusikateatri põhijõud, saab lugeja juba I köitest lisaks sõnateatri üldarengule ülevaate ka muusikateatri kulgemisest. Ajalooline koguvaade püüab jälgida teatrit laiemal ühiskondlikul ja kunstiloolisel taustal, võimaluste piires tuues võrdlusi ka mujalt maailmast. Nagu uuema-aegses teatrivaates tavaks, keskendub selline esitlus eeskätt lavastajate tööle. Autori kirjanduse ja teatri vahelist paiknevust arvestades on palju tähelepanu pööratud ka algupärase näitekirjanduse arengule. Üksikteatrite eripeatükid keskenduvad nende spetsiifilisematele probleemidele, ühtlasi leides rohkem võimalust käsitleda näitlejaid.
Esimese köite toimetaja on Mall Põldmäe, kujundanud on raamatu Kersti Tormis.
Järgmisel aastal ilmuv II köide hõlmab kõik üksikteatrid peale Estonia ja Vanemuise.

Rohkem infot:
Hedi-Liis Toome
Eesti Teatriliit
[email protected]
+372 6464512
+372 56606141