Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Teatrijuhtide Liit tähistas 15. sünnipäeva

13.01.2006 14:10

Eesti Teatrijuhtide Liit loodi 15 aastat tagasi, 12. jaanuaril 1991. aastal.

15. aasta jooksul on liidu koosseisu kuulunud üle saja teatrijuhi. Täna koondab see Eesti Teatriliidu alaliit 30 liiget 16 teatrist ja teatriorganisatsioonist. Nendeks on Eesti Riiklik Nukuteater, Eesti Draamateater, Rahvusooper "Estonia", Tallinna Linnateater, teater No 99, Pärnu teater Endla, Ugala teater, Rakvere Teater, teater Vanemuine, VAT Teater, Vene Draamateater, Von Krahli teater, sihtasutus Eesti Teatri Festival, Vene Kultuurikeskus, Smithbridge Productions, Vana Baskini Teater.

Eesti Teatrijuhtide Liit on organisatsioon, mis esindab tööandjaid ja mille eesmärgiks on teatri valdkonna eest seismine nii Eesti Kultuuriministeeriumis kui Eesti ühiskonnas tervikuna. Liit on näiteks Eesti Kultuuriministeeriumi partnerina välja töötanud täna toimiva teatrite ühtse rahastamisskeemi.

Eesti Teatrijuhtide Liit on teinud ajalugu ka Eesti sotsiaalpildis. ETJL ja Eesti Näitlejate Liidu kollektiivleping on esimene tööandjate ja töövõtjate vahel sõlmitud juriidiline kokkulepe Eestis.

Eesti Teatrijuhtide Liit on oma tegutsemisaastate jooksul koordineerinud mitmeid teatreid ühendavaid ettevõtmisi - lavastuste salvestuste esitamist Eesti Televisioonis, Eesti Teatri Festival "DRAAMA" korraldamist, hetkel Eesti Teatri Aasta üritusi.

Eesti Teatrijuhtide Liit toetub vanas Euroopas välja kujunenud traditsioonidele selles vallas ja on rahvusvahelise organisatsiooni Euroopa Lavastuskunstide Tööandjate Liitude Liiga PEARLE liige.

Eesti Teatrijuhtide Liit