Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Eesti teatri laulud” Linnateatris

01.10.2005 12:31

1. oktoobril esietendub Tallinna Linnateatri selle hooaja esimene lavalugu "Eesti teatri laulud". Lavastus sukeldub muusikasse, mis kirjutatud omamaiste heliloojate poolt just lavalaudadelt kõlamiseks. Esimene muusikaline üllatus on tolmune - aastast 1870. Ülejäänud palad pakuvad lisaavastusi, sest hulk laule on läbi aegade olnud hitid ja raadiojaamade lemmikud, kuid nende loojad ja päritolu on mõistatus. Trupp lubab, et muusikaline ekskursioon läbi teatriloo on hariv ja täis üllatusi.

Muusikajuht ja kava koostaja on Riina Roose
Laval on Hele Kõre, Evelin Pang, Argo Aadli, Andero Ermel, Mart Toome, Indrek Ojari, Riina Roose, Jaak Jürisson ja Indrek Tiisel.
Abiks olid Elmo Nüganen ja Anu Lamp.

Linnateatris mulluse hooaja avanud kontsertetendus "Tervitus!" koosnes muusikalistest paroodiatest. "Eesti teatri lauludes" võib kuulda eesti heliloojate nii tuntud kui tundmatuid laule paljudest meie teatrites mängitud lavastustest. Eesti Kirjandusmuuseumis ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis materjale otsides avastas Riina Roose kaks intrigeerivat teksti, mis teatriajaloost meile tundmata - Lydia Koidula vembuka kuplee ja Paul Pinna opereti "Jaani öö". Noorte näitlejate jaoks oli üllatus ka see, et "Põhjamaa" on tegelikult laul Ülo Vinteri muusikalist "Pipi Pikksukk" ja, et Arvo Pärt on noores eas kirjutanud muusikat lastetükkidele. Lavastuse sünnile on kaasa aidanud 'elav leksikon' Valter Ojakäär.

Kristiina Garancis
Tallinna Linnateater
avalike suhete juht
66 50 805
[email protected]