Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis toimuvad 13. Panso päevad

25.11.2019 14:41

27. ja 28. novembril 2019 tähistab Teatri- ja muusikamuuseum teatrimehe ja lavakooli rajaja Voldemar Panso (1920-1977) sünniaastapäeva 13. korda Panso päevadega. Kohtumise legendaarse 13. lennuga kannab üle ERR kultuuriportaal.

27. novembril kell 18 esitavad EMTA lavakunstikooli 29. ja 30. lennu tudengid August Topmanile ja eesti professionaalse teatri esimesele põlvkonnale pühendatud kava "Kummardus alustajatele". Kava on koostanud Anu Lamp ja Riina Roose.

28. november toob kokku ja rahva ette lavakunstikooli 13. lennu vilistlased. Kooliaega, õppejõude ja diplomilavastusi meenutavad 1988. aastal lõpetanud Epp Eespäev, Anne Reemann, Rain Simmul, Hendrik Toompere, Andres Noormets, Piret Kalda, Allan Noormets, Külli Palmsaar, Andres Dvinjaninov, Artur Talvik jt.

Mõlemad sündmused toimuvad Teatri- ja muusikamuuseumis.

30. novembril, Voldemar Panso sünniaastapäeval kuulutatakse Eesti Draamateatris etenduse "Päikese lapsed" lõppedes välja järjekordne Panso preemia laureaat. 13. lennust on selle preemia pälvinud Elmo Nüganen, Epp Eespäev ja Merle Jääger.

Panso päevad toimuvad koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooliga. 

Lisainfo SIIT

Toimetaja: Valner Valme
Allikas: kultuur.err.ee