Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis “Suur teatrite päev”

18.02.2016 15:20

Tähistame 5. märtsil kell 11–16 teatrikuud Eesti Teatri-ja Muusikamuuseumis SUURE TEATRITE PÄEVAGA, mil muuseum on pungil täis erinevaid teatreid ja tegevusi. Päevast osa võtma tule kogu perega, avasta ka kulisside tagune teatrimaailm! Osalemine muuseumipiletiga.

Osa saab võtta VAT teatri lavavõitluste töötoast või õppida NO99 grimeerija Gristina Pahmanni käe all põnevaid eriefekte tegema. Butafooriat tutvustab lähemalt Tallinna Linnateatri butafoor Grete Saluste ning kirjandushuvilistele on terve tuba, kus toimetavad Vilde ja Tammsaare muuseumid ning Eesti Draamateater. Kell 14 toimub kohtumine NUKU näitleja ja lavastaja Taavi Tõnissoni perega, kellega koos avastatakse muuseumi kõige põnevamaid pille ning mängitakse pillibingot. Päeva juhib kloun Pann ehk Aita Vaher. 

Kava
11.00-16.00

Jooksvalt:
Butafooria töötuba – Juhendab Grete Saluste Tallinna Linnateatrist. 
Butafooria on teatriime lahutamatu osa. Töötoas tutvume asjadega, mis tunduvad päris, kuid seda lähemal vaatlusel ei ole. Grete Saluste juhendamisel valmistame ka ise butafoorseid lilli ja –toite.
Näomaal – kõik lapsed muudetakse soovi korral fantaasiategelasteks.
Vilde ja Tammsaare muuseumide kirjandustuba
Kloun Pann ehk Aita Vaher
Kostüümitöötuba. Võimalus proovida teatrikostüüme ja õppida, kuidas kanda ajaloolist kostüümi.


Kellaajaliselt:
11.15 Improvisatsiooni töötuba. Juhendab Improgrupp Jaa! juht Rahel Otsa. 
Töötuba sobib kõigele, kellele meeldib teatrit teha ja improviseerida, vanusest olenemata!
NB! Eelregistreerimisega. Kestus 30 min. Grupi suurus 25 inimest. Assauwe tornis.

12.00 ja 13.00 Grimmi töötuba. Juhendab Gristina Pahmann NO99st
Grimmi töötoas tutvustab oma töö telgitaguseid NO99 grimeerija Gristina Pahmann. Lähemalt teeme tutvust eriefektidega – kuidas ja millest tehakse teatris haavu, sinikaid või verd.

12.15 ja 13.15 VAT Teatri lavavõitluse töötuba. Juhendab Kalle Kõiv.
Töötoa eesmärk on vaadata, miks algavad võitlused ja milleni need viivad. Kas võitluse alustamine on julguse või nõrkuse väljendamine. Räägitakse võitlustraditsioonidest ja võitluskultuurist. Kus on see veel sport ja kust algab viha? Proovitakse ka ise, kuidas käivad võitlused teatris. Töötoas on oma osa nii vestlusel kui aktiivsetel füüsilistel harjutustel.
NB! Eelregistreerimisega. Kestus 45 min. Grupi suurus 16 inimest. Assauwe tornis.

14.00 Külas on Taavi Tõnisson oma perega. 
Koos NUKU näitleja, lavastaja ja kunstilise juhi Taavi Tõnissoni perega tutvume muuseumi põnevamate pillidega ja mängime pillibingot.

15.00 Loovkirjutamise töötuba "Mina - kangelane!" Juhendab Kairi Kruus Eesti Draamateatrist
Kuidas teha endast superkangelane? Õpitoas loob iga osaline iseenda põhjal ühe tõeliselt kangelasliku tegelase. Mis on aga kangelane ilma seiklusteta? Saadame iga kangelase suuri tegusid korda - õpitoa lõpuks on igaüks kirjutanud ühe põneva lühiloo. Loovkirjutamise õpituba on mõeldud kõigile kangeLASTELE, kellel kirjutamine juba selge. Eriti on oodatud lapsed koos oma vanematega!
NB! Eelregistreerimisega Kestus 1 h. Grupi suurus 10 inimest. Lugemissaalis. 


Lisaks kõigele eelnevale toimub suur õnneloos, kus kaotajaks jääda ei ole võimalik! Loosikastis on teatripileteid, põnevaid trükiseid ning meeneid Tallinna Linnateatrilt, Eesti Draamateatrilt, teatrilt NO99, Improgrupilt Jaa!, VAT teatrilt, Teoteatrilt, NUKU teatrilt ja muuseumilt ning Vilde ja Tammsaare muuseumidelt. Ja loomulikult ka Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumilt!

NB! Mitmetesse töötubadesse on osavõtjate arv piiratud, registreerida saab end e-posti aadressil [email protected] või telefonil 644 2132.

Rohkem infot Facebookist!

Üritust toetab Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital