Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis on sel nädalal Panso Päevad

28.11.2011 10:59

Sel aastal saavad Panso päevad alguse teisipäeval, 29. novembril toimuva rahvusvahelise teatrifoto seminariga „Teatrifoto kunsti- ja ajaloo jäädvustajana digisajandil”. Seminaril võtavad sõna Soome, Leedu ja Saksamaa teatrimuuseumide esindajad, aga ka fotograafid, teatrite töötajad ja digitaalse info säilitamise ja korrastamisega tegelevad spetsialistid. Osalema on oodatud kõik teatri- ja fotohuvilised! Palume seminarile registreeruda hiljemalt 25. novembriks siin.

Kolmapäeval, 30. novembril on muuseumi salongis võimalus vaadata erinevaid Voldemar Pansoga seotud filme ja videosalvestusi. Täistunniks aega broneerides on võimalik koostada endale meelepärane programm. Tel. 6 446 407, [email protected]

Neljapäeval, 1. detsembril kell 15.00 avatakse muuseumi Assauwe tornis Silver Vahtre teatriplakatite näitus. Näha saab loomingut aastatest 1984–2009.

Neljapäeval, 1. detsembril kell 16.00 toimub muuseumi sinise laega saalis kohtumisõhtu Lavakunstikooli IV lennuga, kus oma mälestusi teatrikooli ja Panso kohta on lubanud jagada Lembit Ulfsak, Helene Vannari, Tõnu Tepandi, Malle Pärn, Kristi Teemusk, Rein Laos jt. Sissepääs muuseumipiletiga 3€/1€

Panso Päevadeks on valminud ka eesti teatri ajalugu käsitlev virtuaalnäitus Eesti Teatri Aastad, mis käsitleb tekstide ja fotode kaudu meie teatriloo tähtsamaid etappe, sündmusi ja isikuid – rahvusliku teatri teket, kutselise teatri sündi 1906. aastal, iseseisvusaastaid kuni II maailmasõjani, nõukogude teatri sõjajärgseid aastaid, 1960.–1970. aastate teatriuuendust jne, kuni tänapäevani välja.

Selle aasta 30. novembril möödub 91 aastat Voldemar Panso sünnist. Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum on oma hooleks võtnud igal aastal, Voldemar Panso sünnipäeva paiku meenutada legendaarset teatrimeest koos tema õpilaste, kolleegide ja teatrihuvilistega.
 
Kohtumiseni muuseumis!

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, Tallinn 10146
Info 6 446 407
[email protected] www.tmm.ee