Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis avatakse Aleksander Ivaskevitši fotonäitus

22.08.2011 13:23

Aleksander IvaskevitshNeljapäeval, 25. augustil kell 17.00 avatakse Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi Assauwe tornis näitleja ja koreograaf Aleksander Ivaškevitši fotonäitus „Elu kunst”. Näituse avamisel musitseerivad Mingo Rajandi ja Virgo Sillamaa. Näitus jääb avatuks septembri lõpuni.

„Elu kunst” hõlmab Aleksander Ivaškevitši säravamaid fotoportreesid eesti kultuuritegelastest. Portreteeritavate hulka kuuluvad eri vanuses ja eri rahvusest loomeinimesed, kes kõik on eesti kultuuriga seotud. Kuigi modellide näod on tuttavad, avab Ivaškevitš meile hoopis uue vaatenurga.

Aleksander Ivaškevitši esimene fotonäitus „Nägude ideed” avati Vene Teatris 2008. aasta aprillis. 2009. aasta oktoobris esitleti tema teist fotonäitust „Fototeater”. Näitleja ise tunnistab, et fotograafia ei ole tema jaoks omaette eesmärk, vaid maailma tundmaõppimise vahend: „Fotograafia aitab mul inimesi avada.”

Lisaks näitlejatööle Vene Teatris on Aleksander Ivaškevitš mänginud ka filmides. Üheks tema seni viimastest osatäitmistest on vürst Jaroslav Targa roll Dmitri Korobkini filmis „Jaroslav”. Ivaškevitš on tuntud tantsija, pedagoog, koreograaf ning tantsunumbrite lavastaja. Ta on õppinud stepptantsu Woodpecker’s tantsukeskuses ning Broadway tantsukeskuses New Yorgis. Pärast Ameerikast naasmist lõi ta tantsustuudio „Duff Tap Studio”, kus õpetab erinevas vanuses tantsuhuvilisi. Ivaškevitš on õpetanud tantsu Ameerikas, Austrias, Rootsis, Soomes, Suurbritannias ja Venemaal. Ta on ka Tallinna rahvusvahelise stepptantsufestivali korraldaja.

www.phototeater.com
www.a-ivashkevich.com

Kohtumiseni muuseumis!
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, Tallinn 10146
Info 6 446 407
info@tmm.ee
www.tmm.ee