Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi uued e-andmebaasid!

20.01.2010 11:43

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kodulehekülg on täienenud kahe uue e-andmebaasi võrra. Lavastuste andmebaas annab infot esietenduste, lavastajate, näitlejate jm lavastustega seonduva kohta. eKartoteeki on koondatud nimekiri muuseumis olevatest kogudest.

Lavastuste andmebaas on sündinud koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooliga ning on algselt loodud teatriloo uurimisrühma “Eesti sõnateater 1965–1985” vajadustest lähtudes. 2009. aasta lõpust jätkub andmebaasi täiendamine muuseumi poolt paberkartoteekide ja teatrite kavalehtede põhjal. Hetkel sisaldab andmebaas ligi 2000 kirjet aastatest 1964–2009 ning täieneb iga päevaga. Andmebaas on avatud ja arenev, kasvades in spe kogu eesti teatri infobaasiks.
Tere tulemast täiendama!

eKartoteek sisaldab endas muuseumi kogude loetelu lähtudes muuseumis kasutusel olevast numeratsioonist ja kategooriatest. Nii on võimalik leida esmast infot muusika- ja teatriinimeste isikukogude, teatri- ja muusikaorganisatsioonide, pillikogu jm esemete kohta. eKartoteek lihtsustab nii muuseumi uurijate kui ka teenindajate tööd, andes kiire ülevaate kogude põhisisust ja tähistusest.
Meeldivat e-kartoteegi kasutamist!

 
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
www.tmm.ee