Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum esitleb uusi trükiseid

17.12.2012 12:44

Reedel, 21. detsembril kell 14.00 paneb Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum tegude- ja sündmusterohkele aastale väärika punkti kolme trükise esitlusega.
Valmis on saanud Kalju Haani mälestusteraamat „Eesti teater. Nõudmiseni“, Uno Kärbise kavanditest koostatud postkaardikomplekt „Mees terava pintsliga”ning Heino Elleri sümfooniate juubelipartituurid.

Eesti teater. Nõudmiseni
Kalju Haani ja Urmas Oti raamatule on eessõna kirjutanud dramaturg Ene Paaver. Raamatu koostaja on muuseumi teatriosakonna teadur Simmo Priks, kujundaja Kadi Pajupuu ning toimetaja Hedi Rosma. 
 postkaardikomplekt
Mees terava pintsliga. Uno Kärbise kavandid Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kogus
Estonia maja 100. juubeliaasta eel on Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum kokku pannud postkaardikomplekti, kus on .
Postkaardikomplekti koostajad on Kustav-Agu Püüman, Marika Palu, Seidi Raid; kujundaja Kadi Pajupuu ning toimetaja Hedi Rosma.

Heino Elleri sümfooniate juubelipartituurid
Heino Elleri rikkalikust heliloomingust on tema kolm sümfooniat suhteliselt vähe tuntud. Neid on seni esitatud harva, teist sümfooniat poldud enne käesolevat aastat üldse ette kantud. Lisaks Nargen Festivali, dirigent Tõnu Kaljuste ja ERSO koostöös toimunud kontserdile Noblessneri valukojas 1. septembril,  algatas Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ka sümfooniate partituuride juubeli-väljaannete trükkimise Elleri loomingu levitamiseks. Partituurid valmisid kolme oma ala spetsialisti professor Mart Humala, noodigraafik Mari Amori ning kunstnik Rein Seppiuse käe all. Projekti juhtis muuseumi direktor Ülle Reimets.

Kohtumiseni muuseumis!
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Tel: 6 418 165
E-post: eeva.helme@tmm.ee