Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum avab näituse suurnäitlejast Ants Eskolast

15.02.2008 12:33

Reedel, 15. veebruaril 2008 kell 16 avab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum näituse "Vabana tunnen end, kui seisan publiku ees". Näitus on pühendatud eesti näitleja Ants Eskola 100. sünniaastapäevale, mis täitub 17. veebruaril.  
Octavius Caesar, Don Carlos, Maurus, Leo Saalep, Hamlet, vürst Abrezkov ja paljud teised on Ants Eskola (1908-1989) unustamatud rollid tema kaasaegsetele ning tutvustamist väärt noorematele põlvkondadele. Tänaseni on Ants Eskola mängitud rollid jätnud inimestesse sügava jälje ning erilise aukartusega vaadatakse fotosid lavastustest, nagu vürst Abrezkovi osatäitmine Draamateatris 1980. aastal Tolstoi "Elavas laibas".  

Näitusel kõlavad Ants Eskola lauldud viisid ning vaadata saab telefilmi ning lavastust. Oma vanaisa tähtpäeva puhul on filmiprodutsent Kristjan Virve toonud muuseumisse eksponeerimiseks Ants Eskola isiklikke esemeid, sealhulgas kunstitarbeid. 

Näituse koostasid teatriosakonna teadurid Kalju Haan, Simmo Priks ja Iivi Lepik. Kujundas Katre Rohumaa. Näitus on avatud kolmapäevast pühapäevani 10.00-18.00 kuni 15. juunini 2008.  

Lugemist Ants Eskola teemadel pakub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi  raamatusari "Elavik". Raamatud "Härra Ants" ja "Sõber Hugo" sisaldavad Eskola vangla-aastate kirjavahetust näitleja Hugo Lauriga. Eesti riigi 90. sünnipäeva aastal tutvustab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum väärtusi oma rikkalikest kogudest. Ants Eskola, Gustav Ernesaks, Peeter Süda, heliloojad Kapid - need on Eesti kultuuriajaloo suurkujud, kelle juubelitähtpäevi sel aastal tähistame.

Meie tänase suurmehe Arvo Pärdi elukäik on Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näituseks saanud ning kodumaal juba ringi rännanud. Arvo Pärdi muusika on maailmas tuntud, kuid seni vähemtuntud pool eesti heliloojast jõuab laia ilma meie muusikaosakonna koostatud näitusel “Arvo Pärt - tuntud ja tundmatu” Berliinis, Kopenhaagenis, Dublinis ja Tel Avivis just Eesti juubeliaastal.    

Lisainfo:  
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, Tallinn 10146
Teatriosakond 64 42 884
Üldinfo 64 46 407
[email protected] 
www.tmm.ee  

Marika Ahven
teabejuht
Tel. 64 46 963, 56 496167
[email protected]