Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Teatri- ja Draamahariduse Selts osaleb IDEA maailmafoorumil

04.07.2022 12:13

Eesti Teatri- ja Draamahariduse Seltsi delegatsioon osaleb esimest korda 4.-8. juulil 2022 Reykjavikis toimuval Rahvusvahelise draama/teatri ja hariduse liidu suurfoorumil „Drama for all: for small and tall“, millega tähistatakse draama/teatrihariduse rolli muutuvas maailmas.

Üle maailma tulevad kokku draamaõpetajad, kultuuritöötajad, teatriartistid, uurijad, õpetajad ja tudengid, et saada teada ja inspiratsiooni uuematest suundumustest teatri ja draamarakendustest hariduses.

Võõrustajateks on FLISS (Islandi Draamahariduse liit) ja Islandi Ülikooli haridusinstituut. Island üks väheseid riike maailmas, kus draamaõpe on kohustuslik aine alates 2013. aastast ja draamat rakendatakse kui põhikooli õppeainet ja ka kui õpimeetodit ainetundides.

Nelja päeva jooksul toimuvad Islandi ülikoolis ja Reykjaviki teatrites maailmaorganisatsiooni kongress, päevaloengud, huvigruppide arutelud, hulgaliselt töötubasid ja etendusi.

Et olukord maailma eri nurkades on nii tervislikust kui majanduslikust  aspektist keeruline, siis saab IDEA maailmaorganisatsiooni koosolekut, päevaloenguid ja ka ühte huvigrupi arutelu teemal draama teaduses, tehnoloogias ja uues meedias jälgida ka internetis, info leiab aadressil https://ideaiceland.com/program/

Eesti delegatsiooni kuuluvad Katrin Nielsen TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiast, teatriõpetaja ja lavastaja Eva Kalbus (Tallinna 32.Keskkool) ja Rapla koolide draamaõpetaja Krista Olesk.

IDEAsse (International Drama/Theatre and Education Association) kuulub 80 riiki, ETDS ühines maailmaorganisatsiooniga tänavu kevadel. Organisatsioon on loodud 1992.aastal, käsil on 30. tegutsemisaasta ja selle peakorter asub Portugalis.

 IDEA sihiks on  koolides, kogukondades ja kõigis inimtegevuse valdkondades toimiva draama/teatrihariduse edendamine, propageerimine ja selleks rahvusvahelise suhtlusplatvormi loomine;  draama- ja teatrihariduse kui inimese hariduse olulise komponendi praktika ja teooria arendamine.

Sihtide saavutamiseks IDEA:

1.       on draama- ja teatrihariduse rahvusvaheline esindaja ja eestkõneleja;

2.       suhtleb ja teeb koostööd teiste hariduse, kunstide, kultuuri ja draama/teatri valdkonnas töötavate organisatsioonidega;

3.       korraldab rahvusvahelisi draama- ja teatrihariduslikke kongresse ja konverentse, keskendudes rahvusvahelistele teemadele;

4.       algatab ja toetab draama- ja teatrihariduslikku uurimust;

5.       publitseerib ja levitab draama- ja teatrihariduslikku infot;

6.       julgustab ja toetab draama- ja teatrihariduse praktikute vahetust

IDEA ühendab endas nii rahvuslikke, riiklikke kui mittetulunduslikke organisatsioone ja üksikisikuid, toimib ka regionaalselt. Näiteks meie regioonis käib koos IDEA Europe ja väiksema üksusena Põhjamaade organisatsioonid korraldavad Drama Boreale konverentsi.

Rohkem teavet IDEA kohta https://www.ideadrama.org/

Uudiskiri https://www.ideadrama.org/resources/Documents/IDEA%20Newsletter%202022%20Issue%201.docx.pdf

Jooksev info Facebookis https://www.facebook.com/IDEA.DRAMA/