Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Teatri Agentuur tähistab oma 30 aasta juubelit teemapäevaga “teater | tulevik”

20.03.2024 11:13

Pildi taustal on roosa pilv ja sinakas taevas, ülemises paremises nurgas on Eesti Teatri Agentuuri ja Eesti Kultuurkapitali logo. Vasakul pool on kirjas "teater | tulevik / Sakala 3 teatrimaja kammersaalis / 18. aprillil 2024 kell 10-17".

18. aprillil 2024 korraldab Eesti Teatri Agentuur teemapäeva "teater | tulevik". Sündmus toimub Sakala 3 Teatrimaja kammersaalis kell 10–17, sissepääs on kõigile tasuta.

Eesti Teatri Agentuuri teemapäev “teater | tulevik” kutsub kõiki huvilisi üles julgelt unistama ning jagama oma visioone Eesti teatri tulevikust. Tuues kokku erinevad perspektiivid, püüame sõnastada võimalikke arengusuundi nii agentuuri kui ka Eesti teatrisüsteemi jaoks laiemalt.

Kuivõrd teemapäevaga “teater | tulevik” tähistab Eesti Teatri Agentuur oma 30. sünnipäeva, lähtub osa plaanitud ettekannetest ja aruteludest agentuuri tegevusvaldkondadest. Nõnda oleme palunud esinejatel visandada tulevikuvaateid näiteks dramaturgia, teatriinfo ja -statistika, rahvusvaheliste suhete ning teatriterminoloogia vallast. Teisalt kuuluvad teemapäeva kavva ka laiemad arutelud, mis puudutavad Eesti teatriorganisatsioonide perspektiive ning loomingulisi suundumusi Eesti teatrites. Uurime, millist vastutust tajuvad endal tulevikus olevat nii teatrite kunstilised juhid kui ka organisatsioonid.

Teemapäeva "teater | tulevik" ettekannetes ja aruteludes on oodatud kaasa rääkima kõik üritusel osalejad. Ürituse ametliku osa lõpetab avatud mikrofoni voor, kus külalised on teretulnud tegema teemapäeva kokkuvõtvaid kommentaare, aga ka edastama agentuurile sünnipäevatervitusi.

Teemapäeva korraldab Eesti Teatri Agentuuri meeskond, päeva juhib Kirsten Simmo. Kuivõrd soovime, et agentuuriga seotud ja koostööd teinud inimesed saaksid juubeli puhul taas ühes ruumis kokku, otsustasime seekord üritusest otseülekannet mitte teha. Küll aga valmib teemapäevast professionaalne videosalvestus, mis jääb Eesti Teatri Agentuuri YouTube’i kanalil avalikult järelvaadatavaks.

AJAKAVA

10.00 avasõnad (Kirsten Simmo)
10.15 Guido Viigi ettekanne: futuroloogiline vaade Eesti teatri tulevikule
10.45 EETEALi tegevjuht Liina Unt tutvustab uut etenduskunstide arengukava
10.55 Kirsten Simmo, Gert Raudsepa, Siret Campbelli, Velvo Väli ja Tõnn Lambi vestlus Eesti teatriorganisatsioonide tulevikust (moderaator Maarja Mänd)
11.55 lõunapaus (igaüks omal käel)
12.40 Liisi Aibeli ja Märt Meose vestlus Eesti teatri rahvusvaheliste suhete tulevikust
13.25 Laur Kaunissaare ja Tarmo Jüristo vestlus Eesti teatristatistika ja -info kogumise, säilitamise ja kasutamise perspektiividest
14.10 Ott Karulini ettekanne: “Mõisted, mis muutsid minu maailma” ehk teatriterminoloogia arendamise perspektiividest
14.40 kohvipaus
15.05 Heneliis Nottoni ja Priit Põldma dialoog Eesti dramaturgia tulevikust 
15.50 teatrite kunstiliste juhtide Hendrik Toompere jr-i, Liis Aedmaa, Triinu Aroni ja Annika Üpruse vestlus Eesti teatri esteetilistest, temaatilistest ja metoodilistest suundmustest tulevikus (moderaator Luule Epner)
16.50 avatud mikrofoni voor
17.00 tordisöömine ja sünnipäevamelu
18.00 eeldatav lõpp

Teemapäeva toetab Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.