Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Teatri Agentuur ja Eesti Lastekirjanduse Keskus kutsuvad laste- ja noortenäidendite võistluse võitjate väljakuulutamisele

15.09.2025 16:25

Helerohelisel taustal on mustas kirjas "LASTE- JA NOORTENÄIDENDITE VÕISTLUS / VÕITJATE VÄLJAKUULUTAMINE 19. SEPTEMBRIL". Teksti kohal on mustvalge illustratsioon kolmest kirjutavast ja lugevast inimesest, millest vasakul on Eesti Teatri Agentuuri ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse logod.

Eesti Teatri Agentuur ja Eesti Lastekirjanduse Keskus kutsuvad huvilisi reedel, 19. septembril kell 12.00 Eesti Lastekirjanduse Keskusesse (Pikk 73, Tallinn), kus kuulutame välja laste- ja noortenäidendite 2025. aasta võistluse võitjad.

Näidendivõistlusele saabus erakordselt 55 käsikirja, mida on kaks korda rohkem kui meie eelmisel laste- ja noortenäidendite võistlusel. Viieliikmelisse žüriisse kuulusid Marek Demjanov (Piip ja Tuut Teater), Karl Koppelmaa (VAT Teater), Marika Palm (Ugala Teater), Mirko Rajas (Eesti Noorsooteater) ja Katrin Tõnisson (Eesti Lastekirjanduse Keskus).

Žürii esimehe Marek Demjanovi sõnul olid näidendivõistlusele laekunud tööd väga eripalgelised ja peegeldasid täna õhus olevaid teemasid ja sündmusi. ”Otsisime žüriiga puudutavaid lugusid, kus oleks lavale sobilikku konflikti, arenevat sündmustikku, põnevust, pinget, haaravat dialoogi, mitmeplaanilisi ja arenevaid tegelaskujusid, üldsust haaravat temaatikat, head puänti ja lavalisust, sõnumit, tahet midagi (paremaks?) muuta, terviklikku, läbimõeldud ja tunnetatud teksti. Materjali, mis võiks köita eelkõige last või noort.” Žürii valis auhinnalistele kohtadele seitse näidendit.

Autasustamisel teeb žürii esimees Marek Demjanovi ülevaate võistlusest ja kuuleme žüriiliikmete arvamusi võidutekstide kohta, samuti kõlavad katkendid auhinnanäidenditest. Õnnitleme autoreid ja jagame torti.

Näidendivõistluse võidutööde autoreid on auhindamisest teavitatud.

Eesti Teatri Agentuur on näidendivõistlusi korraldanud alates aastast 1995, seega oleme jõudnud näidendivõistluste toimumise 30. aastasse. Laste- ja noortenäidendite võistluse algatasime 2002. aastal ning praegu lõppev on juba neljas, eelmised toimusid aastatel 2010 ja 2018. 

Näidendivõistluse toimumist toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisainfot jagavad:

Heidi Aadma
dramaturg
Eesti Teatri Agentuur
[email protected]
56486386

Kadri Naanu
kommunikatsioonijuht
Eesti Lastekirjanduse Keskus
[email protected]
617 7238