Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Meil on uus koduleht :)

Kui leiad lehelt mõne veidruse, siis anna sellest palun teada e-posti aadressil info@teater.ee Aitäh!

Eesti teatri aastaauhindade nominendid 2013

01.03.2013 15:05

Vanemuise biitlidOn selgunud teatri aastaauhindade nominendid 2012. aasta loomingu eest. Laureaadid kuulutatakse välja ülemaailmse teatripäeva pidulikul tähistamisüritusel 27. märtsil Endla Teatris.

AASTA LAVASTUS
Tartu Uue Teatri „Vanemuise biitlid“
Eesti Draamateatri „Nelipühad“
Eesti Draamateatri „Kevadine Luts“
Teater Vanemuise „Carrrmen!“

SÕNALAVASTUSTE ALAL
Lavastaja auhind
•    Madis  Kalmet – lavastus „Ukuaru” (Ugala).
•    Lauri Lagle – lavastus „Suur õgimine” (NO99).
•    Ivar Põllu – lavastus „Vanemuise biitlid” (Tartu Uus Teater).
•    Uku Uusberg – lavastus „Karjäär” (Vanemuine).
•    Ingomar Vihmar – lavastused „Birkenruh`episood” (MTÜ Tuulekell) ja „Kontakt” (Eesti Draamateater).

Kunstniku auhind

•    Vladimir Anšon – kujundused lavastustele „Nelipühad” (Eesti Draamateater) ning „Onu Vanja” (Theatrum).
•    Laura Pählapuu – kujundus lavastusele „Hullumaja suvepäevad Vaino Vahingu ainetel” (Rakvere Teater).
•    Kristiina Põllu – kujundused lavastustele „Naised valitsevad maailma ehk Opus Geographicum” ja „Vanemuise biitlid” (Tartu Uus Teater).
•    Nele Sooväli, Oliver Kulpsoo ja Martin Makarevitš – kujundus lavastusele „Õhtute kollane tolm” (Von Krahli Teater).

Meespeaosa auhind
•    Robert Annus – DJ Zlava lavastuses „Karjäär” (teater Vanemuine).
•    Ain Lutsepp – Oliver Davenport lavastuses „Nelipühad” ning Anton lavastuses „Kontakt” (Eesti Draamateater).
•    Tõnu Oja – Oliver Lucas lavastuses „Vertikaaltund” (Eesti Draamateater).
•    Jan Uuspõld – popsitalunik Jón Hreggviðsson lavastuses „Islandi kell“ (Eesti Draamateater).
•    Velvo Väli – Anatoli Jefremovitš Novoseltsev lavastuses „Armastus tööpostil” (Rakvere Teater).

Naispeaosa auhind
•    Kersti Kreismann – Hilpi lavastuses „Yksine” (Kuressaare Linnateater).
•    Laine Mägi – Anna Meyer von Gyldenfeldt lavastuses „Surm, sünd ja laulatus“ (R.A.A.A.M.).
•    Tiina Mälberg – Ljudmilla Prokofjevna Kalugina lavastuses „Armastus tööpostil” (Rakvere Teater).
•    Mirtel Pohla – Klytaimnestra lavastuses „Iphigéneia Aulises” (NO99).
•    Carita Vaikjärv – Minna lavastuses „Ukuaru” (Ugala).

Meeskõrvalosa auhind
•    Märt Avandi – Johan lavastuses „Kontakt” (Eesti Draamateater).
•    Mait Malmsten – junkur Magnús Sigurðsson lavastuses „Islandi kell” ja Andrei lavastuses „Kolm õde” (Eesti Draamateater).
•    Andrus Vaarik – Polonius lavastuses „Hamlet” ning osatäitmised lavastuses „Maailmale nähtamatud pisarad” (Tallinna Linnateater).
•    Tarvo Vridolin – Griffin Montgomery lavastuses „Ööhaigur”, Lebedev lavastuses „Idioot” ning osatäitmised lavastustes „Ameerika piison” ja „Õed nõiduses” (Ugala).
•    Priit Võigemast – osatäitmine lavastuses „Suur õgimine” (NO99) ja Vana Mees lavastuses „Keti lõpp” (Tallinna Linnateater).

Naiskõrvalosa auhind

•    Eva Klemets – osatäitmine lavastuses „Suur õgimine” (NO99).
•    Maria Peterson – Lina Szczepanowska lavastuses „Mesallianss” (projektiteater Kell Kümme).
•    Tiina Tauraite – Teenija lavastuses „Lillede keel” (Von Krahli Teater).
•    Marika Vaarik – osatäitmised lavastustes „Pedagoogiline poeem” ja „Suur õgimine” (NO99).
•    Evelin Võigemast – Ophelia lavastuses „Hamlet” (Tallinna Linnateater).

Sõnalavastuste žürii eriauhind

•    Eesti Draamateatri dramaturg Ene Paaver – eesti dramaturgia missioonitundlik propageerimine teatriõhtute sarjas „Esimene lugemine“ ja näidendiraamatute väljaandmine.
•    Teater NO99 – aktsioon „Reformierakonna juhatuse koosolek”.
•    Teater Endla lavastuse „Seljatas 100 meest” trupile idee vaimuka realiseerimise ja kohaliku ressursi jõulise kasutamise eest, vastukaaluks Rahvusvahelise Olümpiakomitee otsusele.
•    Teater NO99 dramaturg Eero Epner – teatri ideede generaator, mõtestaja, sõnastaja ja kuvandi looja.
•    Roman Baskin – projektiteatri Kell Kümme tegevus, mis tõestab kunstiküpse repertuaari võimalikkust suveteatris.

Reet Neimari nimeline kriitikaauhind
•    Pille-Riin Purje
•    Heili Einasto
•    Rait Avestik
•    Lasteteatri jälgijate blogi lasteteater.wordpress.com (Salme Reegi nimelise auhinna žürii liikmed: Eva-Liisa Linder, Kirsten Simmo, Leino Rei)

Sõnalavastuse muusikalise kujunduse või originaalmuusika auhind
•    Timo Steiner „Sünd, surm ja laulatus“ – originaalmuusika (R.A.A.A.M.).
•    Ekke Västrik „Lukustatud“ – originaalmuusika (teatrirühmitus Frank).
•    Kaspar Jancis „Faust“ – originaalmuusika (VAT Teater).
•    Liisa Hirsch originaalmuusika ja muusikaline kujundus lavastustele „Islandi kell“, „Kolm õde“, „Uus elektriline tantsusaal“, „Nelipühad“ (Eesti Draamateater).
•    Eva Eensaar „Kvaliteetinimene“ – muusikaline kujundus (Theatrum).

Salme Reegi nimeline auhind
•    Anne Türnpu lavastajatööd „Metsik urisev õnn“ Eesti Nuku- ja Noorsooteatris ning „Kuidas müüa setot?“ Taarka Pärimusteatri noortestuudios.
•    Kristel Leesmendi ja Siim Angerpiku lavastaja- ning näitlejatööd lavastuses „Hans ja Grete...“ Tartu Uues Teatris.
•    Maria Soomets ja Julia Kaškovskaja näitleja-tantsija koostöö lavastuses „Kunksmoorimäng“ Vanemuise teatris (Teatri Kodus).
•    Oleg Titovi lavastajatöö „Tuul pajuokstes“ Ugala teatris.
•    Aare Toikka lavastajatöö „Faust“ VAT Teatris.

Algupärase dramaturgia auhind (2011. ja 2012.a loomingu eest)
•    Ivar Põllu, „Vanemuise biitlid“ (Tartu Uus Teater).
•    Peeter Jalakas ja Tarmo Jüristo, „Gilgameš“ (Von Krahli Teater).
•    Eero Epner, „Reformierakonna juhatuse koosolek“ ja „Rise and Fall of Estonia“ (NO99).
•    Ott Aardam, „Mee hind“ (Ugala).

MUUSIKA-, BALLETI- JA TANTSULAVASTUSTE ALAL

Muusikalavastuste auhind
•    Ain Anger – Mefisto ooperis „Faust“ (RO Estonia).
•    Monika-Evelin Liiv – Julius Caesari ja Cornelia ooperis „Julius Caesar“ (RO Estonia).
•    Helen Lokuta – Siébel ooperis „Faust“ ning Adalgisa ooperis „Norma“ (RO Estonia).
•    Priit Volmer – Mefisto ooperis „Faust“ (RO Estonia).

Balletilavastuste auhind
•    Toomas Edur – balleti „Modigliani – neetud kunstnik” lavastamine RO Estonias.
•    Marina Kesler – balleti  „Tuhkatriinu” lavastamine RO Estonias.
•    Olga Rjabikova – Rosalinde, „Rosalinde”, Haldjas, „Tuhkatriinu”, Lumekuninganna, „Pähklipureja” (RO Estonia).
•    Anatoli Arhangelski – Modigliani, „Modigliani – neetud kunstnik“, Eisenstein, „Rosalinde“, Lescaut ja Vangivalvur, „Manon“ (RO Estonia).
•    Ilja Mironov ja Nashua Mironova – duetid lavastustes “Pähklipureja”, “Casanova”, “Uinuv kaunitar” (Vanemuine).

Tantsulavastuste auhind

•    Dmitri Harchenko „Harchenko monoloogid“ (Tallinna Tantsuteater)
•    Henri Hütt „SFÄÄRI SAARED (in order to dance)“ (Kanuti Gildi SAAL)
•    Ruslan Stepanov „Carrrmen!“ (Vanemuine)
•    Twisted Dance Company „NOX“ (Augusti TantsuFestival)
•    Renate Valme ja Kompanii Nii „Pung“ (Nii/STÜ)

Muusika-, balleti- ja tantsulavastuste žüriide eriauhind

Muusikali „Boyband“ loominguline kollektiiv (Endla).
Peeter Jalakas „Nibud ehk Hetk me elude katkematus reas“ (Von Krahli Teater).

Rahel Olbrei nimeline auhind
•    Tiiu Randviir-Tölp
•    Rufina  Noor


TEATRITÖÖTAJA AUHIND

Lavastust ettevalmistavas kategoorias
Aarne Hansalu (Vanemuine)
Luule Kangur (Eesti Nuku- ja Noorsooteater)
Jane Kaas / Peeter Loit (RO Estonia)
Tiiu Palmiste (Ugala)

Etendust teenindavas kategoorias
Karin Undrits (Eesti Draamateater)
Raul Õitspuu (VAT Teater)
Anu Konze (Tallinna Linnateater)

Haldus- ja administratiivtöötaja kategoorias

Ilona Rääk (Endla)
Maire Janisk (Tallinna Linnateater)
Andrei Kissin (Vene Teater)

Auhindu annab välja Eesti Teatriliit ja rahastab Kultuurkapital.
Rohkem infot: www.teatriliit.ee
 
Evelyn Raudsepp
Eesti Teatriliit
6464512
evelyn@teatriliit.ee