Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit lõi tantsukuukalendri

23.03.2023 18:25

Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit on loonud tantsukuukalendri, et kaardistada aprillis 2023 ehk seekordsel tantsukuul toimuvaid sündmusi.

29. aprillil 1727. aastal sündis prantsuse tantsija ja ballettmeister Jean-Georges Noverre, keda tunnustatakse ajaloos isikuna, kes pani aluse akadeemilisele koreograafiale. 1982. aastal nimetas UNESCO rahvusvaheline tantsunõukogu Noverre´ sünnipäeva rahvusvaheliseks tantsupäevaks. Sestap on tavapärane tervet aprilli tantsukuuna tähistada.

Eesti tantsuvaldkond on tohutult kirju nii erinevate tegevuste ja võimaluste kui ka tantsu harrastavate, esitavate ja õpetavate inimeste poolest. Igal nädalal jagavad Eestis tantsurõõmu rohkem kui poolteisttuhat õpetajat, kelle juhendamisel liiguvad omakorda kümned tuhanded inimesed lasteaialastest eakateni. Rahva-, show-, karakter-, line-, ballett-, hip-hop-, K-pop-, flamenko-, vogue-, kaasaegne, ragga-, seltskonna-, india, võistlus-, breik-, viie rütmi, peo-, vabastav, loov-, burlesk-, mustlas-, estraadi-, jazz-, rahvaste, strip-, modern-, disko-, tänava-, posti-, lüüriline, sving-, stepp-, tuletants ja mida kõike veel.

Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit lõi tantsukuukalendri, et aprillis toimuvad tantsusündmused oleksid kõigile nähtavad ja ühest kohast leitavad. Kalendrist leiab avatud tunde, kontserte, etendusi, töötubasid, eksameid, tantsupidusid, seminare ja muudki.