Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Tantsuagentuur alustab uut hooaega – põnevat tantsukunsti jõuab lavale nii pealinnas kui ka üle Eesti

23.09.2025 10:36

Pildil on stseen tantsulavastusest "Väli". Kaks tantsijat istuvad valge põranda ja seinaga laval rohelise vaiba peal.

Eesti Tantsuagentuur alustab uut, sündmusterohket hooaega, mis pakub tantsukunsti sõpradele elamusi nii pealinnas kui ka kaugemal. 

Hooaja avab TantsuMENÜÜ programm Maria Uppin-Sarve ja Valeria Tageli lavastusega “Väli”, mis jõuab publikuni nii Kundas, Kuressaares kui ka Valgas ning jätkab novembris etendustega Tallinnas.

Tallinnas asuvas Eesti Tantsuagentuuri teatrisaalis avab hooaja esimest korda pealinnas etenduv Igor Lideri improvisatsiooniline ja vahelduva koosseisuga lavastus “Hetk”. Kevadel eri maakondades publiku sooja poolehoiu võitnud lavastus pakub vaatajatele ainulaadse kogemuse, kus iga etendus on kordumatu ja sünnib hetkes. See on võimalus näha, kuidas tantsijate spontaansus ja loomingulisus loovad kohapeal midagi erilist ja ehedat.

3. oktoobri 2025 etenduse eel avatakse Eesti Tantsuagentuuris fotograaf Diana Ruitlane-Rüütli näitus “Tantsuga läbi elu”, mis pakub sügavama pilgu Koolitantsu festivali telgitagustesse. Näitus kajastab viimase kuue aasta festivali tegevusi, jäädvustades tantsurõõmu ja noorte tantsijate pühendumist, mis Koolitantsu iseloomustab.

Oktoobri keskel on tantsuhuvilistel võimalus osa saada ETA Kompanii lühilavastuste õhtutest, kus noored tantsuprofessionaalid toovad lavale kaasaegsed ja aktuaalsed teemad. Tantsijate endi loodud “LOOP” ning inglise-šoti koreograafi Anna Kenricku “Räägi välja” esietenduvad ETA teatrisaalis 25. oktoobril 2025. Kuu aja jooksul jõuab lavastus publikuni kokku viiel etendusõhtul.

ETA teatrisaal pakub ka harivaid etendusi kooligruppidele, mis annavad noortele võimaluse lähemalt tutvuda tantsukunstnike ja tantsumaailmaga. Valitud esmaspäeva hommikutel novembris ja detsembris jõuab teatrisaalis lavale stepp- ja nüüdistantsulavastus “Rhythmus”, mille säravad esitajad on Allar Valge ja Matthew James Jordan.

Novembrikuus üllatab Liisi Orgi tuliuue revüülavastusega “CINEMANIA”, mis esietendub 21. novembril 2025 Original Sokos Hotel Viru restoranis Merineitsi. Südamliku romantika ja peadpööritava draama äratavad ellu revüüteater Starlight Cabaret säravad tantsijad ja solistid Kärt Anton, Ketter Orav, Kalle Sepp, Bert Pringi ja Ira Haak.

Samuti toob Eesti Tantsuagentuuri uus hooaeg enesetäiendamise võimalusi tantsuprofessionaalidele TantsuRUUMi töötubades ning harrastajatele ETA Tantsukooli ja Tantsuansambel Lee tundides.

Alates novembrist jõuavad ETA teatrisaalis lavale ka Fine5 Tantsuteatri etendused.

Pildil stseen Eesti Tantsuagentuuri lavastusest “Väli”. Foto: Kadi Aare