Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti-Soome koostööprojekt ooper “Jevgeni Onegin” Estonia laval

02.05.2003 13:59

4., 5. ja 6. mail etendub Rahvusooperis "Estonia" Sibeliuse Akadeemia, Eesti Muusikaakadeemia, Soome Rahvusooperi, Rahvusooper "Estonia" ja Joensuu Linnaorkestri ühistööna valminud Pjotr Tšaikovski ooper "Jevgeni Onegin", mille on lavale seadnud Neeme Kuningas.
Esmakordselt sai teoks kahe riigi vaheline ooperikoolitusealane koostöö. Lavastuskontseptsiooniga, kus pearõhk on solistidel ja koor puudub, esitatakse "Jevgeni Oneginit" esimest korda.

Solistid valiti konkursikorras mõlema õppeasutuse laulueriala üliõpilaste seast. Eestist osalevad lavastuses seitse noort lauljat: Rene Soom, Julia Semjonova, Andres Köster, Iris Oja, Juuli Lill ja Aleksander Mihhailov.

Etenduse muusikaline juht on tunnustatud Soome dirigent Hannu Koivula,
lavakujunduse on loonud Eesti Kunstiakadeemia üliõpilane Marge Martin, kostüümikunstnik on Eldor Renter ning vokaal- ja keelekonsultant professor Virgilijus Noreika.

"Jevgeni Onegin" on Tšaikovski üks kahest kuulsamast ooperist ning tuntuim Puškini-aineline ooper. Samas pole see traditsiooniline ooper, vaid kammerlikum, lüürilisem ja kirglikum. Tšaikovski kirjutas selle spetsiaalselt konservatooriumi ooperistuudiole, kelle poolt teos ka esmakordselt ette kanti.


Kaido Padar
Avalike suhete juht
Rahvusooper Estonia
050 76 644