Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti, Soome ja Läti dramaturgid ja lavastajad kogunesid Tartusse mõttekotta

10.06.2024 16:21

Pildil on umbes 15 inimest, kes istuvad kaarde paigutatud toolidel Tartu Saksa Kultuuri Instituudi suures saalis. Nende ees on esineja, kes istub kirjutuslaua taga ja seljaga kaamera poole.

6. kuni 8. juunini 2024 korraldas Eesti Teatri Agentuur koostöös Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liiduga mõttekoja Eesti, Soome ja Läti dramaturgidele ja lavastajatele.

Tartus toimunud mõttekoda oli järg möödunud sügisel Riias toimunud esimesele mõttekojale pealkirjaga "Baltic In/dependence", mida vedas eest Balti Teatri Foorum. Seekordse mõttekoja eesmärk oli kolmeks intensiivseks seminaripäevaks kokku tuua naaberriikide dramaturgid ja lavastajad, et arutada, kuidas seista oma loomingu eest, seda rahvusvahelisel maastikul tutvustada ja rahvusvahelist koostööd teha.

Mõttekoja programmi kuulus ka filmiprodutsendi ja Eesti Filmi Instituudi endise peaprodutsendi Piret Tibbo-Hudginsi juhitud pitching'u töötuba ning Mehis Pihla juhitud meeskonnatööharjutus põletavatel teemadel, et jäljendada tõelist tööolukorda ja arendada ideid tulevaste lavastuste jaoks. Mõttekoja esimesel päeval oli kõigil osalejatel võimalus näha Eesti Draamateatri suurlavastuse "Rahamaa" (autor Mehis Pihla, lavastaja Hendrik Toompere jr) esietendust.

Mõttekojas osalesid Paavo Piik, Siret Campbell, Karl Laumets, Marta Aliide Jakovski, Birgit Landberg, Mehis Pihla ja Liisi Aibel Eestist, Nina-Maria Häggblom, Laura Mattila ja Kirsi Porkka Soomest ning Justīne Kļava, Aiva Birbele, Toms Treinis, Matīss Kaža, Artūrs Čukurs, Anna Sīle ja Roberts Dauburs Lätist.

Mõttekoja korraldasid Eesti Teatri Agentuur, Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liit, Läti Teatritöötajate Liit ja TINFO. Projekti toetasid Eesti Kultuurkapital, Läti Kultuurkapital ja Soome Instituut Eestis.