Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Rahvuskultuuri Fond ootab taotlusi Eri Klasi nimelisele stipendiumile

06.02.2023 14:26

Eesti Rahvuskultuuri Fond võtab vastu taotlusi stipendiumile „STIPENDIUM ESTONICUM ERI KLAS 2023“. Taotlusi saab esitada kuni 27. märtsini 2023.

"STIPENDIUM ESTONICUM ERI KLAS" on mõeldud Eesti kultuuri- või ühiskonnategelasele panuse eest eesti kultuuri heaks ning innustuseks jätkuvale pühendumisele oma riigi hüvanguks. Eesti ettevõtjate toetusgrupi loodud stipendiumi antakse välja kolmandat korda. Esimesed laureaadid olid dirigent Tõnu Kaljuste (2021) ja kirjanik ning kirjandusteadlane, Eesti Teaduste Akadeemia liige Jaan Undusk (2022).

2023. aasta stipendium suurusega 10 000 eurot antakse välja teatrikunsti valdkonnas ning kandidaatideks võivad olla nii loomingulised, tehnilised kui ka administratiivtöötajad. 

Stipendiumi kandidaate võivad esitada kõik Eesti Vabariigi institutsioonid ja eraisikud (stipendiumi ei saa taotleda iseendale).

Eri Klas oli rahvusvahelise mainega dirigent ja ühiskonnategelane, kes osales oma isiksusliku eeskuju ning loometegevusega Eesti Vabariigi taastamisel ning järgneval ülesehitamisel. Ühtlasi oli ta tõeline Eesti kultuuri suursaadik, kes oma arvukatel kontsertreisidel ja kohtumistel tutvustas Eestit ning eesti kultuuri kogu maailmas. Eesti Rahvuskultuuri Fondi looja ning juhina andis ta oma väärtusliku panuse erakapitalil põhineva, kultuurimetseenlust viljeleva fondi olemasollu ja toimimisse.

Stipendiumiga soovitakse jäädvustada maestro nime Eesti kultuuriloos.

Kirjalikud ettepanekud kandidaatide ülesseadmiseks koos lühikese motivatsioonikirjaga palutakse esitada 27. märtsiks Eesti Rahvuskultuuri Fondi e-posti aadressile [email protected].

Pildil Eri Klas. Foto: Eesti Rahvuskultuuri Fond