Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Rahvuskultuuri Fond jagas stipendiume ja toetusi

21.11.2012 15:18

Eesti Rahvuskultuuri FondVastavalt Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fondi (ERKF) nõukogu otsusele eraldas sihtasutus 2013. aasta stipendiumide ja toetuse maksmiseks 117 921 eurot, teatas ERKFi nõukogu esimees Eri Klas.

Eri Klasi sõnul laekus ERKF-i kahekümne kolmandaks jagamiseks 399 taotlust summas 333 159 eurot ja 42 senti. Nõukogu rahuldas 196 taotlust summas 95 378 eurot. “Stipendiume loome- ja teadustööks anti 71 isikule, stipendiume õpinguteks ja täiendõppeks 104 isikule ning toetati 13 kultuuriprojekti,” kommenteeris Klas.

ERKFi poolt traditsiooniliselt välja antavad elutöö tänuauhinnad koos 3 500 euro suuruse stipendiumiga pälvisid tänavu tekstiilikunstnik Anu Raud, filmilavastaja Arvo Kruusement ning tšellist ja pedagoog Laine Leichter.

“Tänu lahketele annetajatele on Eesti Rahvuskultuuri Fond oma 22-aastase tegevusaja jooksul stipendiumideks ja toetusteks eraldanud juba üle 3,9 miljoni euro,” märkis Klas.
Sel aastal jagati stipendiume ja toetusi 109 allfondist, kusjuures esmakordselt osales jagamisel 5 allfondi: Agnes Kultase stipendiumifond, Ann Mihkelsoni fond, Eino Tambergi fond, Oskar Lõvi fond ja Uno Järvela stipendiumifond.

Kahekümne kolmanda jagamise tulemustega saab tutvuda Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond koduleheküljel www.erkf.ee