Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Rahvusballett viib põhjanaabritele külakosti

09.12.2021 16:22

Eesti Rahvusballett sõitis täna gastrollile Soome, kus lavastusega "Alice Imedemaal" antakse Tampere-talo saalis 10. ja 11. detsembril 2021 kokku kolm etendust. Tampere Filharmooniaorkestrit dirigeerib Kaspar Mänd. Alice'i rollis astuvad põhjanaabrite ette esitantsija Ami Morita ning solistid Madeline Skelly ja Laura Maya.

Rahvusballeti kunstilise juhi Linnar Loorise sõnul pakub külalisetenduste andmine suurt rõõmu. "Iga tantsija soovib jagada oma kunsti võimalikult rohkearvulise publikuga ja võimalikult paljudel maailma lavadel. See annab meile uusi kogemusi, energiat ja motivatsiooni sel kaunil ja keerulisel kunstialal veelgi innukamalt edasi töötada."

Viimasel ajal on olnud reisimine ja sellest tulenevalt ka külalisetenduste andmine välismaal pandeemia tõttu rahvusooperi ja rahvusballeti jaoks väga piiratud. Teatri suureks rõõmuks on see peasponsor Tallinki toel nüüd siiski teoks saanud ning Eesti Rahvusballeti üks parimaid lavastusi viiakse üle lahe publikule koju kätte. Tallink Stari pardal võttis balletitrupi vastu kapten Viljar Vaht. Alice ja Valge Jänes said käia ka kaptenisilda uudistamas. 

"Loodetavasti saame ellu viia teisedki koostööplaanid, mis meil enne pandeemia algust olid ning lisaks kodupublikule oma tantsukunstiga rõõmustada ka välismaist publikut nii lähedal kui kaugel," loodab Eesti Rahvusballeti juht ja soovib kõigile kaunist lähenevat pühadeaega.