Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Rahvusballett kuulutas välja uued solistid

16.01.2020 09:30

Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Linnar Looris kuulutas 2020. aasta alguses välja rahvusballeti uued solistid. Trupi vastsed solistid on Andrea Fabbri, Ketlin Oja, Francesco Piccinin ja Laura Maya. Uueks nooremsolistiks sai John Rhys Halliwell.  
 
Käesolevast hooajast Estonias tööd alustanud Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Linnar Looris nimetas ametisse neli solisti ning ühe nooremsolisti. Uuteks solistideks said 2019. aasta MyFitnessi tantsuauhinna laureaat Andrea Fabbri, äsja Schiavoni fantaasiaballeti "Alice Imedemaal" nimiosas debüteerinud Ketlin Oja ning endised rühmatantsijad Francesco Piccinin ja Laura Maya. Nooremsolistina alustas tööd endine rühmatantsija John Rhys Halliwell. 
 
"Mul on hea meel õnnitleda Eesti Rahvusballeti uusi soliste! Andrea Fabbri on publikut liigutanud suurepäraste emotsionaalsete rollidega. Samuti on Ketlin Oja astunud julgelt vastu suurtele osatäitmistele ning teinud seda kogu hingest ja täieliku pühendumusega. Francesco Piccinin on tantsija, kes on silmapaistvalt arenenud ning teinud oma esimesed edukad ülesastumised Printsi rollis. Laura Maya on sirgunud meie artistide seast lühikese aja jooksul väga mitmekülgseks solistiks, kes suudab mõjuvalt tantsida nii klassikalistes kui ka jutustavates ballettides. John Rhys Halliwelli hindan kõrgelt eeskätt puhta tantsutehnika poolest," sõnab Looris.  
 
Lisaks äsja ametisse nimetatud artistidele on Eesti Rahvusballeti koosseisus esitantsijad Alena Shkatula, Anatoli Arhangelski, Kealan McLaughlin, Luana Georg ning Sergei Upkin, solistid Heidi Kopti, Jevgeni Grib, Marika Muiste, Marta Navasardyan ja Nanae Maruyama ning nooremsolistid Marita Weinrank, Oliver Jahelka ja Patrick Foster. Alates 1. augustist 2019 on Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Linnar Looris.