Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Rahvusballett annab Veneetsias, La Fenice teatris viis “Bajadeeri” etendust

09.12.2015 13:11

Bajadeer
Kolmapäeval, 9. detsembril asus Eesti Rahvusballett teele Veneetsiasse, et anda La Fenice teatris viis „Bajadeeri“ etendust 6000 inimesele. 90-liikmelise trupi eesotsas on balleti kunstiline juht Toomas Edur. 

„Bajadeeri“ peaosades tantsivad Alena Shkatula, Denis Klimuk, Jekaterina Oleynik, Luana Georg, Jonatan Davidsson, Nanae Maruyama ja Sergei Upkin. Dirigeerib Risto Joost. 
La Fenice teatrit külastati ka 2012. aastal, siis anti viis „Pähklipureja“ etendust ja salvestati ka Mezzo telekanali tarbeks.

La Fenice teatri ajalugu ulatub 18. sajandisse, kui Veneetsias tegutses seitse teatrit ja neist suurim muusikateater oli 1755. aastal ehitatud San Benedetto. Teatrimajas majandas ühing Nobile Societa di Palchettisti, kes 1787. aastal kaotas õiguse hoonele ja pidi selle tagastama maaomanikele, misjärel otsekohe algatati protsess veelgi suurema ja uhkema maja ehitamiseks. Maja sai ühingu „uuestisünni“ ja edasise õnne heaks nimeks La Fenice ja see valmis aastal 1792. 

La Fenice tõusis kiiresti Itaalia ja Euroopa juhtivate ooperiteatrite sekka, olles kuulus nii oma kunstilise taseme kui ka luksusliku hoone poolest. Saatusel oli ometigi varuks tagasilööke – 1836. aastal põles maja maha ja 1996. aastal süüdati väidetavalt restaureerimiseks suletud maja. Niisiis tõusis praeguseks 220-aastane fööniks sõna otseses mõttes tuhast teist korda ja taasavati aastal 2003.  Just sellele teatrile on oopereid loonud paljud kuulsad heliloojad, nagu näiteks Rossini, Bellini, Verdi jt, oma balletitruppi aga majas ei tegutse.
 
Estonia ballett käis varasemalt Itaalias esinemas juunis 1989, kui ENSV ja Trento provintsi vahel sõlmiti sõprusleping. Siis esines Mai Murdmaa lavastatud programmis peaosas Kaie Kõrb. Turnee tegi tantsijana kaasa ka Toomas Edur.

Lisainfo
Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
ylla.veerg@opera.ee
tel. +372 683 1242
fax +372 683 1299
GSM +372 501 2508