Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Rahvusballett andis Iirimaal seitse väljamüüdud etendust

16.01.2023 15:53

Eesti Rahvusballeti trupp viibis 11.-15. jaanuarini Iirimaal ning andis Iiri Rahvusooperi orkestri saatel Dublinis asuvas Bord Gáis Energy Theatre’is seitse „Luikede järve“ etendust. Dirigeeris Kaspar Mänd. Kõik etendused olid välja müüdud ning meie rahvusballeti loomingut õnnestus nautida ligi 14 000 Iiri teatrihuvilisel.

Rahvusooperi peadirektor Ott Maateni sõnul oli tegemist ajaloolise sündmusega. „Nii mastaapset kultuurivahetust ei ole Eesti ja Iirimaa vahel eales varem toimunud. Kuna kõik etendused läksid täissaalidele ja pealtvaatajad aplodeerisid püsti seistes, siis võib uhkusega tõdeda, et praegu on Eesti visiitkaardiks Iirimaal kindlasti meie rahvusballett,“ rõõmustas teatrijuht.

Ka Eesti Rahvusballeti kunstilisel juhil Linnar Loorisel on öelda vaid kiidusõnu. „Saime pilgeni välja müüdud saalidest ning publiku braavo-hüüetest kindla tunnistuse sellele,  et meie esitantsijad, solistid ja balletitrupp tantsisid võrratult heal tasemel ning dirigent Kaspar Mänd pani kohaliku rahvusooperi orkestri imeliselt kõlama. Võin julgelt kinnitada, et esindasime oma riiki ja Rahvusooperit Estonia parimal võimalikul moel.“

Rahvusballeti koosseisus käis Iirimaal kunstilist külakosti viimas 70-liikmeline trupp, peaosi tantsisid Dublinis Anna Roberta, Ami Morita, Ketlin Oja, Jevgeni Grib, Joel Alexander Calstar-Fisher, Michal Krcmar, William Newton, Andrea Fabbri, Nelson Pena.

Pildil Eesti Rahvusballeti trupp Bord Gáis Energy Theatre’is. Foto: Tanel Meos