Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Pärimusmuusika keskus ja Ugala teater avavad koos Viljandi kultuurihooaja

11.09.2012 15:45

Reedel, 14. septembril toimuv hooaja avamine kannab pealkirja „Teater ja pidu“. Omavahel on ühendatud võimalus ühel õhtul etendust nautida ning muusika saatel tantsu lüüa.

Õhtu algab kell 18.00 Ugala teatris, kus teatri ja Pärimusmuusika keskuse juhid – Margus Kasterpalu ja Ando Kiviberg tutvustavad uue hooaja plaane ja kuulutavad Viljandi kultuurisügise avatuks. "Kutsume koos teatriga inimesi Viljandisse, et ühiselt kultuurihooaeg avada. Siin ei ole ainult  järv ja paadimees, vaid ka hea teater ja  mõnus pärimusmuusika," julgustab Kiviberg inimesi Viljandisse tulema.

Kohe pärast avakõnesid saab vaadata eesti kirjandusklassika dramatiseeringut „Ukuaru“, mille lavastaja Madis Kalmet nimetab seda lugu oodiks naisele, eesti rahva edasikestmisele ja armastusele. Lavastuses mängivad Carita Vaikjärv, Meelis Rämmeld, Indrek Sammul, Anne Valge, Jalmar Vabarna jt.

Pärast etendust, kell 21.00 jätkub õhtu Untsakate kontserdiga Pärimusmuusika Aidas. Sel aastal 20. tegutsemisaastat tähistavad „pärimusveteranid“ pikka tutvustust ei vaja – regilaulud, lorilaulud, modern-lööklaulud, sõjalaulud ja The Pogues ongi Untsakate muusikat kokkuvõttev nimetus.

Öösse kulgeb õhtu Folkloobiga aida kohvikus. Folkloob on ürituste sari, kus mängitakse põhiliselt rütmilist maailmamuusikat ja tihti inimeste poolt, kes muidu DJ-puldi taha ei satu. Sel korral keerutavad plaate Ugala ja Pärimusmuusika Aida avalike suhete juhid – Kairi Leivo ja Erki Pruul.

Kogu õhtu piletid hinnaga 14€ on saadaval Piletilevis, Piletimaailmas, Ugala kassas ja Pärimusmuusika Aidas.

Lisainfo:
www.folk.ee
www.ugala.ee